BİOS GÜNCELLEME

Emre0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
R5 5600 işlemci aldım b450m h2 anakartım var bios güncellemek istedim fakat PC yeniden başlatıp delete basıyorum boot menüsüne atmıyor ekrana dp veri yok diyip kapanıyor sebep nedir yardımcı olabilir misiniz

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Önceki işlemci varsa, onu takıp bilgisayarı çalıştırın ve öyle bios güncellemesi yapmayı deneyin. Eğer eski işlemci yoksa mecbur bilgisayarcıdan bios güncellemesi yapmak zorundasınız.

KS

Emre0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önceki işlemci varsa, onu takıp bilgisayarı çalıştırın ve öyle bios güncellemesi yapmayı deneyin. Eğer eski işlemci yoksa mecbur bilgisayarcıdan bios güncellemesi yapmak zorundasınız.
Eski işlemci şartlımı peki

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Şu anki biosunuz işlemciyi desteklemiyor olabilir eski sürüm olduğu için. İllaki eski işlemci olmak zorunda değil ama anakartın eski bios sürümünün desteklediği bir işlemci ile yapmak zorundasınız.

KS

Emre0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şu anki biosunuz işlemciyi desteklemiyor olabilir eski sürüm olduğu için. İllaki eski işlemci olmak zorunda değil ama anakartın eski bios sürümünün desteklediği bir işlemci ile yapmak zorundasınız.
Eski işlemcim r5 3500 vardı

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Tamam olur. Onu takıp bios güncellemesi yapmayı deneyin.

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
O zaman bir tanıdığınızdan eski sürümü destekleyen bir işlemci alın ödünç olarak ya da bilgisayarcıya gidip güncelletmek zorundasınız.

KS

Emre0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O zaman bir tanıdığınızdan eski sürümü destekleyen bir işlemci alın ödünç olarak ya da bilgisayarcıya gidip güncelletmek zorundasınız.
Bi tanıdığıma sordum delete açmıyorsa f12 yada f2 tuşuyla bıos açabilirsin demişti

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Kardeşim mevcut biosun hangi işlemciyi destekliyorsa onunla bilgisayarı açabilirsin. 5600 desteklemediği için açamazsın.

KS

Emre0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kardeşim mevcut biosun hangi işlemciyi destekliyorsa onunla bilgisayarı açabilirsin. 5600 desteklemediği için açamazsın.
Söle ama bende flaş var içinde bios dosyası var ama PC yeniden başlatıyorum delete basıyorum boot ekranı açmıyor sorun bu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri