BİOS Güncellemesi İçin ( Yardım )

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Selamün Aleyküm Arkadaşlar İlk Önce

BİOS Güncellemek İstiyorum Arkadaşlar Sürüm Biraz Eski Şuan BİOS '' F8 Sürümü Olarak '' Gözüküyor En Güncel Sürüm İse '' F14 Sürümü '' Arkadaşlar,
Adsız.png

Yukarıda Attığım Görsel Gibi Arkadaşlar..

1663350032372.png

Yeni Sürüm' de Bu Arkadaşlar İlk Baştaki F14 Sürümü Dosyayı İndirdikten Sonra Ne Yapmam ? Lazım Hangi Dosyaları Flash Beleğe Atmam Lazım..

Ana Kart Modeli : H510M H

Flash Belek : Toshiba 16 GB

NOT;

Eğer BİOS Güncellemesi Yapmayı Bilmiyorsam Bu İşi Bilindik Birine Mı? Bırakayım Yoksa Basit Bir Şey Mı? Güncelleme..

Ekli dosyalar

• 1663350018314.png
    1663350018314.png
    210.8 KB · Görüntüleme: 2

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bende bilmiyorum ama genelde içine dosya bırakılıyor. Bundaki dosya efiflash_SOP_ME.pdf. O dosyayı açarsanız nasıl yapılması gerektiği anlatılıyor. Şöylede bir görsel bırakayım:
1663351130616.png

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Yanlış söylemiş olmayayım bende çok bilmiyorum her marka modelde değişiyor galiba ama biraz baktım zip dosyasının içindeki F14 dosyası yazan dosyası USB içine atıyoruz. Ondan sonra anakarta takıp yukarıda anlatılan işlemler yapılıyor galiba. Ben yine örnek bir video paylaşayım işinize yarar belki.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Yanlış söylemiş olmayayım bende çok bilmiyorum her marka modelde değişiyor galiba ama biraz baktım zip dosyasının içindeki F14 dosyası yazan dosyası USB içine atıyoruz. Ondan sonra anakarta takıp yukarıda anlatılan işlemler yapılıyor galiba. Ben yine örnek bir video paylaşayım işinize yarar belki.

Sağ Ol! Kardeşim..

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
@Syqex @İsmail @Çağdaş Işık @OceanLaB

Peki Ben Şuan Doğru Ana Kartın '' BİOS Güncellemesini '' Nasıl? Bulacağım Yani Söyle '' Rev 1.0/1.1/1.5 '' Yazıyor Ya Bunu Nereden ? Öğrene Birlim.. Yanlış BİOS Sürümü İndirmek İstemem
Büyük ihtimalle hepsini destekliyor hocam. Eğer ayrı olsaydı belirtilirdi hatta sayfanın linki bile değişirdi Rev1.0/1.1/1.5 şeklinde yazmalarının sebebi hepsine aynı sürücüleri kullanmaları diye tahmin ediyorum.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Büyük ihtimalle hepsini destekliyor hocam. Eğer ayrı olsaydı belirtilirdi hatta sayfanın linki bile değişirdi Rev1.0/1.1/1.5 şeklinde yazmalarının sebebi hepsine aynı sürücüleri kullanmaları diye tahmin ediyorum.
Emin Mısın? Kardeşim Peki Bundan Yanlış Sürümü Yüklerim Birde Çöker Birde Sistem Bu Konulara Şahit Oldum İçin Soruyorum..

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Emin Mısın? Kardeşim Peki Bundan Yanlış Sürümü Yüklerim Birde Çöker Birde Sistem Bu Konulara Şahit Oldum İçin Soruyorum..
H510M H yazınca zaten başka site çıkmıyor öyle bir ayrım olsaydı farklı linklerde birinde 1.0 birinde 1.1 yazardı. Yanlış Bios sürümü olacağını bu yüzden sanmıyorum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Laptop kullanıyorsanız ürünün sitesinde. Masaüstü kullanıyorsanız anakartınızın tam modelini Markanın sitesinde aratın. Son sürüm bulunuyordur zaten. Technopatın Bios update rehberlerini takip ederek yapın. Korkmanıza gerek yok. Şansınıza kurulum aşamasında elektrik giderse problem olabilir. Bu konuda da yeni nesil anakartlarda eski biosa dönme özelliği mevcut. Yapabilirsiniz rahat olun format atmak gibi düşünün bir farkı yok.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Laptop kullanıyorsanız ürünün sitesinde. Masaüstü kullanıyorsanız anakartınızın tam modelini Markanın sitesinde aratın. Son sürüm bulunuyordur zaten. Technopatın Bios update rehberlerini takip ederek yapın. Korkmanıza gerek yok. Şansınıza kurulum aşamasında elektrik giderse problem olabilir. Bu konuda da yeni nesil anakartlarda eski biosa dönme özelliği mevcut. Yapabilirsiniz rahat olun format atmak gibi düşünün bir farkı yok.
Elektrik Kesilirse Bile Güç Kaynağı Var Evde Ondan Yana Korkum Yok Benim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri