Bios güncellemesinden sonra anakart görüntü vermedi

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
gigabyte b450m h bios güncellemesi başarılı şekilde oldu ama bir daha görüntü alamadım anakarttan. Garantiye göndermeli mi yoksa kullanıcı hatası deyip fatura mı çıkartırlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Bios güncellemesinden sonra anakart görüntü vermedi

@"togaz" görüntüyü eğer işlemcinizin içinde GPU birimi yoksa ve harici ekran kartınız varsa ekran kartı üzerindeki çıkışlardan aldığınızdan emin olun. Ayrıca BIOS güncelleme notlarınızı okudunuz mu bilmiyorum ama bazı donanımlara destekler güncellemelerde kesiliyor bir kontrol edin? Ayrıca anakart BIOS pilini söküp deneyebilirsiniz.

KS

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Bios güncellemesinden sonra anakart görüntü vermedi

Onemack' Alıntı:
Ekran kartına bağlayıp denedin mi?

denedim malesef

ugur.gozaydin' Alıntı:
@"togaz" görüntüyü eğer işlemcinizin içinde GPU birimi yoksa ve harici ekran kartınız varsa ekran kartı üzerindeki çıkışlardan aldığınızdan emin olun. Ayrıca BIOS güncelleme notlarınızı okudunuz mu bilmiyorum ama bazı donanımlara destekler güncellemelerde kesiliyor bir kontrol edin? Ayrıca anakart BIOS pilini söküp deneyebilirsiniz.

ekran kartından ve alamıyorum görüntü

KS

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Bios güncellemesinden sonra anakart görüntü vermedi

ugur.gozaydin' Alıntı:
BIOS pilini söküp denediniz mi?

onuda denedim sonuç synı sadece fanlar dönüyor hatta pc yi kapatsmıyorum hiç bir şekilde fişi çekmem gerekiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Bios güncellemesinden sonra anakart görüntü vermedi

BIOS notlarını okudum herhangi bir işlemci veya donanım çıkarmamışlar sürümlerde. Birden fazla RAM varsa modülleri söküp tek tek deneyin. 1 tane varsa farklı soketlerde deneyin. CPU yani işlemciyi söküp tekrar takıp böyle deneyin. Buda işe yaramazsa BIOS güncellemesinde bir hata vs. yapmış olabilirsiniz. Gigabyte desteğe ulaşın ve sonuç alamazsanız servise başvurun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri