Bios pili sorunu.

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar herkese bol bol selam. İyi forumlar.
Benim şu meşhur masaüstü bilgisayarımın bios pili hemen bitiyor. Olay şöyle gerçekleşti. Ben kullanmadığım için bilgisayarı satmaya karar verdim. Şöyle bi bakım yaptım kasaya. Oh ilk günkü gibi maşallah sıkıntı yok. Ama fişi takıyorum. Açılıyor pc ama ses kartı yok. Müzik dosyaları açılmıyor. Saat sıfırlanmış. Yeniden başlatınca ses kartı düzeliyor. Sıkıntı gidiyor. Bios pilini değiştirdim. Gittim bi milyoncudan 3v aynı şekil pil aldım. Taktım. Açtım pc yi ayarları yaptım kapadım fişi çektim 5 dakka bekledim fişi takıp açtım. F1 bas falan demedi açılırken direk açıldı. Ses kartında falan da sorun kalktı ancak aradan 1 hafta falan geçti pil bitmiş. Yine F1'e basın falan diyor. İlk açılış ses kartı yok. Yeniden başlatınca düzeliyor.
İşin kötüsü sattım pc yi 400den müşteri p. Tesi alacak :D yardım edin lütfen. Selamlar sevgiler saygılar ;)

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba

Anakartını yetkili bir teknik servise göstermede fayda var muhtemelen anakart fazla akım çekiyor bundan dolayı sürekli pil bitiyor benim aklıma bu ihtimal geldi dediğim gibi yetkili bir servise göstermen senin faydana olur çünkü bu teknik bir sorun yazılımsal değil

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar bilgisayarı ben ta 2007 de 1700 dolara aldım. teknik servise nasıl götüreyim.
foxconn p9657aa serisi anakart var. bios: phoneix -award bios v6.00pg
anakartın içi temiz . kondansatörlerde bi şişkinlik falan yok. 
pcyi her açtığımda f1'e bas diyor basmadan hiç bir işlem yapmıyor.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
f1 ayarını disable yapsam bile ses kartı yine çalışmıcak.  bios sıfırlanmasını nasıl engelleyebiliriz.

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Dostum eski de olsa yenide olsa teknik servis sorunu çözebilir örneğin transistör kısa devreden dolayı bozulmuştur değiştirir sorun çözülür

MSI kısa devre olursa komple anakart çalışmaz çünkü anakartlar kısa devre yapınca genelde hiç çalışmaz sana tavsiyem anakartın kasa ile tüm temasını kes sistemi birde öyle test et ve bios unu göncelle yeni iyibir marka bios pili al tavsiyem maxwell toshiba veya duracell

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Beyler nasılsa sattım pc'yi . geri kalanını da alan adam düşünsün. kasanın fişini hiç çekmezse bi problem olmaz zaten.
yardımlarınız için teşekkür ederim ::)
artık bu adam bu durumdan dolayı almazsa artık bi yerlerden yeni anakart buluruz. 
çokta tınnn :)

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
müşteriye dedim zaten durumu söyledim adam biliyor benim gönlüm rahat o konuda.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri