BIOS SSD GÖRMÜYOR

Güneş Uzunoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayarimda ssd ve hdd var. Ilk olarak ssdde windows kuruluydu sonra hddyede windows kurdum ilk kurduğumda sıkıntı yoktu ssd gözüküyordu ama windowsu guncelledigimde ssd komple kayboldu bios olsun disk ayarlari olsun hic bir yerde yoktu hatta format atma bölümünde bile yoktu. Hdddeki windowsu eski surumune getirdiğimde ssd geri gelmişti ama bi türlü ssd ile baslatamiyordum bu yuzden ssdye format attim windows kurdum artk pcyi açtığımda hangi windows ile başlayacağımı soruyordu ssd duzeldigi icin bende hddyi sifirlamaya karar verdim ama sifirladigim an ssd tekrsr kayboldu hdd bos oldugunda pc biosda ssdyi görmüyor ve pc acilmiyor nasil düzeltebilirim Pc acilmadiginda yazan yazi ( Reboot and Select proper Boot device or Installer Boot Media in selected Boot device and press a key)Monster abra a5 v12.1

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Öncelikle HDD diskinizin tamamen boş olmalı. Sonrasında BIOS 'ta BOOT sekmesinden BOOT mode ayarınızı ACHI olarak ayarladığınızdan ve BIOS Mode ayarınızında UEFI olduğundan emin olun. Daha önce sorun olmasının sebebi 2 diskinizde de işletim sistemi olması ama şuan bu dediğim ayarlar ile SSD diskiniz BIOS üzerinden görünecektir. BOOT sırasında ilk sıraya SSD diskinizi veya Windows bileşeni olan Mass Storage Divace adlı ilk Windows okuma düzenini seçin. Kaydedip çıkın BIOS üzerinden. "[font="Open Sans", sans-serif]Reboot [/font][font="Open Sans", sans-serif]and Select proper Boot device or Installer Boot Media in selected Boot device and press a key" Bu hatada işletim sistemi olan bir disk bulunamadı diyor. [/font]

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri