Bios

Aghayev

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şimdi ben yeni bir laptop aldım be içerisinde işletim sistemi bulunmuyordu.Bende windows 11 i kurdum ve açıldı.Ama bir kaç sorunla karşılaştım.Şimdi bu yüklediğim w11 i silmek istiyorum.Yani yeni aldığımda nasılsa öyle olmasını istiyorum.Yeni aldığımda laptopu çalışdırdığmda yalnızca bios ayarları geliyodu ekrana.Yardım ederseniz sevinirim.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Eğer windows 10 kuracaksanız aşağıdaki rehber işinize yarayabilir.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Şimdi ben yeni bir laptop aldım be içerisinde işletim sistemi bulunmuyordu.Bende windows 11 i kurdum ve açıldı.Ama bir kaç sorunla karşılaştım.Şimdi bu yüklediğim w11 i silmek istiyorum.Yani yeni aldığımda nasılsa öyle olmasını istiyorum.Yeni aldığımda laptopu çalışdırdığmda yalnızca bios ayarları geliyodu ekrana.Yardım ederseniz sevinirim.
Freedos haline mi getirmek istiyorsunuz?

Başka bir işletim sistemi kuracak mısınız?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Win 10 indirip rufus ile yazdırın. Standart formatlama prosedürü uygulayabilirsiniz.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Freedos içinde diski yapabiliyorsanız disk yöneticisi üzerinden(izin vermeyebilir). Yapamıyorsanız formatlama adımındaki disk ekranında bulunan tüm bölümleri silerek freedos haline çevirebilirsiniz.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
en kolay yolu, windows kurulum aşamasına gelip kurulacak disk seçim bölümünde diski, SİL seçeneği ile silip, kurulum işleminden çıkmak. Böylece diskte herhangi bir işletim sistemi olmadığı için direkt bios açılacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri