Bitfenix Cube 240 Ve 360 Sıvı Soğutucu Için Özet Şeklinde Rehber.

yalnizjack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öncelikle bu rehber Bitfenix kasa sahipleri için daha detaylı bir rehber olmakla birlikte tüm farklı kasa sahipleri içinde en uygun Bitfenix Cube sıvı soğutucu rehberidir. Ben şahsen kendim
WhatsApp Image 2024-04-17 at 18.29.08.jpeg
Bitfenix Enso Mesh kasa kullanmaktayım. Üst kısımda 240mm sıvı soğutuculuk bir yer bulunmakta ayrıca ön tarafına da 360mm'lik sıvı soğutucuyu takabiliyorsunuz hatta 1 cm kadarda boşluk kalıyor. Sıvı soğutucuyu aldığınız zaman kutu içeriğinde sıvı soğutucu için özel bir sıvı bulunmakta ayrıca doldurduktan sonra da uzun bir süre bittikçe tekrar koyabileceğiniz kadar sıvısı da artıyor. Soğutma değerleri aşırı iyi piyasa da marka olarak satılan aşırı uçuk fiyatlı sıvı soğutucuların çoğundan daha iyi bir soğutma değeri var. Yani almayı düşünüyorsanız kesinlikle tereddüt etmeden alabilirsiniz. Benim sistemde Ryzen 5 5600x3d var mis gibi de soğutmakta. Daha güçlü bir işlemci taksanız onu da çok iyi soğutacağından emin olabilirsiniz. Rehber buraya kadardı, bundan sonra vereceğim öneriler Bitfenix kasa + Bitfenix sıvı soğutucu alacak olan kişiler için. Öncelikle ben geçmişe dönüp 360mm'lik olanda alırdım 360mm olanı yukarı kısıma yerleştiremezsiniz 240lık olanda yerleşmiyor ama az sonra ona deyineceğim. Ön tarafa 360'ı taktıktan sonra 1 fanınız boşa çıkıyor. Eğer ben 240 alıp yukarı takacağım derseniz tasarım hatası yüzünden ramlerinizle çakıştığı için Enso Mesh modelinin üst kısmına Bitfenix Cube sıvı soğutucusunu takamıyorsunuz. Bu tüm sıvı soğutmalarda böyle değildir bence ama kendi Cube sıvı soğutucularının kasanın üst kısmına uymaması saçma, büyük ihtimalle tasarım hatasıdır. Ben öne taktım öndeki fanları da üst kısıma yerleştirdim yani iade etmenize gerek kalmıyor. Ama başka bir Bitfenix kasa da veya başka bir markanın kasasında aynı sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum, yaşarsanız da benim gibi ön tarafa takın fixlenir, iade etmenize gerek kalmaz. Neticeye gelirsek ben size Bitfenix Enso Mesh kasa modelini tavsiye ederim sıkıntısız kullanırsınız mesh yapısı sayesinde de hiç bir şekilde ısınmıyor üst kısmını hava filtresi de mıknatıslı ön tarafı da aynı olmakta. Benim kasa da 4060 ti bulunmakta ona rağmen kenarda baya fazla bir boşluk bulunuyor aynı kasaya AERO 4090 modelini takarsanız yine sığar. Rehber burada bitmekte sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz, herkese iyi günler :)

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Güzel, nitelikli bir kasa seçmişsiniz.
Güle güle, iyi günlerde kullanın.

2370 TL (17.04.24 tarihi :alien:) fiyat bandı için son derece iyi f/p ürünü.

Radyatör Desteği (Ön)240 mm x 1 / 280 mm x 1 (35 mm'ye kadar kalınlık (1,4 inç) / 141 mm'ye (5,6 inç) kadar genişlik)
Radyatör Desteği (Arka)1 x 120 mm

Boyutlar (G x Y x D)210 mm (8,3 inç) x 489 mm (19,3 inç) x 456 mm (17,9 inç)
Ağırlık6,98 kg/ 8,1 Kg (15,4 lb/ 17,9 lb)

web-005.jpg

6+6 Kontrolör (PWM Sistemi)​

Birlikte verilen ARGB fanlar ve aydınlatma, kasaya önceden monte edilmiş yeni 6+6 denetleyici ile kolayca özelleştirilebilir. Kontrol cihazında bulunan 60 farklı aydınlatma modu ön ayarı ile estetiğinize uyan birden fazla mod bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Tüm denetleyici, kasa üzerindeki tek bir düğme ile kontrol edilebilir veya alternatif olarak aydınlatma üzerinde daha kapsamlı kontrol için anakarta bağlanabilir.

RGB yi geçtim. FANhub kullanışlılık, modülerlik, boyutlar açısından bakıyorum.

Screenshot_1.png

KS

yalnizjack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çok teşekkürler hocam, kazasız belasız kullanmam dileği ile :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri