Bluetooth Bulunamıyor

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar şöyle bir sorunla karşı karşıyayım çözemedim. Bluetooth bulanamıyor hatası alıyorum, yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• FD72FC75-7EB9-453B-AFD8-ABDAC3B1CFD1.jpeg
    FD72FC75-7EB9-453B-AFD8-ABDAC3B1CFD1.jpeg
    4 MB · Görüntüleme: 6
Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sürüm yüklemek faydalı olmadı

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    7.2 MB · Görüntüleme: 4

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
O zaman bilgisayardaki eski sürücüyü kurmayı deneyebiliriz,

*Aygıt yöneticisini açın ve Eylemlerden eski donanım ekle seçeneğine basın.

1653985458089.png

*Sonrasında çıkan pencerede ileriye basın ve Listeden seçtiğim donanımı yükle işaretleyip devam edin.

1653985565264.png

*Sonrasında çıkan pencerede Ağ başdaştırıcılarına tıklayın ve devam edin.

1653985653379.png

*Sonraki pencerede Microsoft üreticisi olan Bluetooth cihazını seçin ve yükleyin.
*Sürücü bilgisayara yüklenecektir. Aygıt yöneticisini tekrar açın ve Bluetooth sekmesinden sürücüyü güncelleştir'e basın.
*Güncelleştirmeyi bilgisayarınızdan çekeceksiniz bu yüzden sürücüleri bilgisayarımda listele seçeneğine basın.
*Çıkan sürücüyü yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu sayede bilgisayarınızda yüklü olan sürücü kurulur ve uyumlu bir şekilde çalışır diye düşünüyorum. Denedikten sonra çözülüp çözülmediğini bildirirseniz sevinirim.

KS

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
O zaman bilgisayardaki eski sürücüyü kurmayı deneyebiliriz,

*Aygıt yöneticisini açın ve Eylemlerden eski donanım ekle seçeneğine basın.

Ekli dosyayı görüntüle 1536

*Sonrasında çıkan pencerede ileriye basın ve Listeden seçtiğim donanımı yükle işaretleyip devam edin.

Ekli dosyayı görüntüle 1537

*Sonrasında çıkan pencerede Ağ başdaştırıcılarına tıklayın ve devam edin.

Ekli dosyayı görüntüle 1538

*Sonraki pencerede Microsoft üreticisi olan Bluetooth cihazını seçin ve yükleyin.
*Sürücü bilgisayara yüklenecektir. Aygıt yöneticisini tekrar açın ve Bluetooth sekmesinden sürücüyü güncelleştir'e basın.
*Güncelleştirmeyi bilgisayarınızdan çekeceksiniz bu yüzden sürücüleri bilgisayarımda listele seçeneğine basın.
*Çıkan sürücüyü yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu sayede bilgisayarınızda yüklü olan sürücü kurulur ve uyumlu bir şekilde çalışır diye düşünüyorum. Denedikten sonra çözülüp çözülmediğini bildirirseniz sevinirim.
Olmadı hocam ta en baştan eylem sekmesi o şekilde çıkmıyor zaten diğer işlemlere geçilmiyor

KS

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
En üstteki bilgisayarınızın ismi neyse mesela bende DESKTOP_XXX gibi onu seçtikten sonra eyleme basın.
Sonraki pencerede Microsoft üreticisi olan Bluetooth cihazını seçin ve yükleyin. Bluetooth çıkmıyor burda

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Sonraki pencerede Microsoft üreticisi olan Bluetooth cihazını seçin ve yükleyin. Bluetooth çıkmıyor burda
Bu sorun sonradan çıktıysa sorunun olmadığı zamana gidip sistemi kurtarın veya tamamen format atın. Başka bir çözüm aklıma gelmiyor maalesef. Aynı sorunu ben de yaşamıştım güncel sürücüleri kurup bilgisayarı yeniden başlattığımda sorunum çözülmüştü.

KS

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bu sorun sonradan çıktıysa sorunun olmadığı zamana gidip sistemi kurtarın veya tamamen format atın. Başka bir çözüm aklıma gelmiyor maalesef. Aynı sorunu ben de yaşamıştım güncel sürücüleri kurup bilgisayarı yeniden başlattığımda sorunum çözülmüştü.
az önce format attım sıkıntı hala devam ediyor anlamadım

KS

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Parametre hatalı uyarısını hangi aşamada ne yaparken alıyorsunuz?

Aygıt yöneticisinden uyarı/hata varsa bir aygıtta görsel paylaşır mısınız?
Uğur Hocam parametre hatasını Hizmetler den Bluethoot Kullanıcı Desteği Hizmeti_75382 yi başlangıç türünü seçip başlat dediğim zaman parametre hatasını veriyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ben çözüm ararken aşağıdaki işlemleri dener misiniz.

Aşağıdaki kodları CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırıp satır satır yazıp her satır sonrasın ENTER 'a basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow

KS

DoganCn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ben çözüm ararken aşağıdaki işlemleri dener misiniz.

Aşağıdaki kodları CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırıp satır satır yazıp her satır sonrasın ENTER 'a basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow
denedim hocam olmadı sabah olsun asus yetkili servis ile görüşücem

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri