bluetooth kulaklık ve bilgisayarın kendi hoparlörleri

yldzenes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba. Bluetooth kulaklık aldım. ilk önce mikrofonu bilgisayarın kendi mikrofonundan alıyordu onu ayarlayayım derken komple kaybettim. Daha sonra realtek ses sürücüsünü komple kaldırıp kurdum ve düzeldi. Bu seferde seslerin bazıları kulaklıktan bazıları höparlorden gelmeye başladı. örnek vermek gerekirse ets2 de oyun sesleri kulaklıktan, telsiz sesleri hoparlörden geliyor. cs go sesi tamamen hoparlörden geliyor. chrome da kulaklıktan geliyor. ne dersiniz bunu nasıl çözerim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Windows Ayarlar / Sistem / Ses bu konuna girip ses Çıkış ( Ses kaynağı ) ve Giriş Mikrofon ) aygıtını seç. Daha sonra aynı sekmede aşağıda Gelişmiş ses seçenekleri kısmında Uygulama birimi ve cihaz tercihleri adında bir bölüm var buna tıkla ve açılan pencerede Ana birim ayarlarından Çıkış ( Ses kaynağı ) ve Giriş ( Mikrofon ) aygıtlarını seç. Aşağıdan ise Ugulama kısmında o an hangi uygulama yada oyun ses aygıtlarını kullanıyorsa listede gözükür yoksa önce bir defa oyuna gir ses gelsin sonra Alt+TAB yap ve bu ayarlara geri dön listede oyunu görürsün. Oyunun karşısında Çıkış ve Giriş aygıtları olacak, hangi kaynağı kullanmasını istersen seçim yapabilirsin. Hepsi bu kadar.

KS

yldzenes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
cevabınız için teşekkür ederim. deniyorum ama olmuyor. teamwear ile bi bağlanıp bakın isterseniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Uzak bağlantı kurmuyorum maalesef k.bakmayın. Her şeyi anlattım aslında aynı şeyleri yapacağım ben bağlansamda. Biraz deneyin işe yaraması gerekir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Diğer agıtı devre dışı bırakabilirsiniz. Sadece bir aygıt aktif kalsın.

Yada bu yazılımı kurun. Bu yazılım çoklu ses aygıtı kullanımlarında hangi aygıttan ses gelmesini ayarlayabildiğiniz bir yazılım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri