Bu iki parça uyumlu mu?

UKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Anakart b450m pro-m2 max, işlemci ryzen5 5600g . Uyumlu olmadığına dair yorumlar gördüm. Açıkçası monitöru bekliyorum sadace uyumlu değilse çok üzülürüm. Bios un update edilmesi gerek gibi yorumlar gördüm ondan soruyorum.

KS

UKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Anakart b450m pro-m2 max, işlemci ryzen5 5600g . Uyumlu olmadığına dair yorumlar gördüm. Açıkçası monitöru bekliyorum sadace uyumlu değilse çok üzülürüm. Bios un update edilmesi gerek gibi yorumlar gördüm ondan soruyorum.
Bilen yok mu😑😑

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Evet bıos update edilmesi gerek b450 de böyle diye biliyorum.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam ben soruyu anlayamadım. İşlemci zaten takılı değil mi? Bios genelde de güncel tutulması gereken bir şey.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Parçalar uyumluda bios update gerekebilir. Bir bilgisayarcıda işlemci takarak güncelleyebilir ya da servise gönderip güncelletebilirsiniz

KS

UKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Parçalar uyumluda bios update gerekebilir. Bir bilgisayarcıda işlemci takarak güncelleyebilir ya da servise gönderip güncelletebilirsiniz

Hocam gerekebilir mi? bu bı ihtimal mi? yoksa kesin gerekir mi?

Hocam ben soruyu anlayamadım. İşlemci zaten takılı değil mi? Bios genelde de güncel tutulması gereken bir şey.
Hocam ben de anlamadım daha montajlamadim ama bazı forumlarda biosun update edilmesi gerekiyor diye yazılmış. Bana da bu forumdan öneri yapıldı ondan topladım. Olmazsa canım çok sıkılır.

Son düzenleme:

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Olur olur. TV'ye de bağlayabilirsiniz monitörü beklemek yerine.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Siz bilirsiniz hocam hayırlı olsun bu arada.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016

Hocam ben de anlamadım daha montajlamadim ama bazı forumlarda biosun update edilmesi gerekiyor diye yazılmış. Bana da bu forumdan öneri yapıldı ondan topladım. Olmazsa canım çok sıkılır.
Şöyle üretim tarihine bağlı işlemcinize destek geldikten sonraki tarihte üretildiyse güncel bios ile gelir yoksa bios güncellemek gerekir onun içinde eski bir işlemci lazım.

KS

UKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
KS

UKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Ekli dosyalar

• IMG_20221201_160734.jpg
    IMG_20221201_160734.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20221201_160714.jpg
    IMG_20221201_160714.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 8

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Anakartta 2 kablo takman lazım 24pin ve 8 pin şeklinde onlar tamamsa ekran kartına da 6+2 pin gerek kart yoksa sıkıntı yok. Tekrar bir kontrol et kabloları sıkıntı yoksa bios güncelleme gerek

KS

UKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Anakartta 2 kablo takman lazım 24pin ve 8 pin şeklinde onlar tamamsa ekran kartına da 6+2 pin gerek kart yoksa sıkıntı yok. Tekrar bir kontrol et kabloları sıkıntı yoksa bios güncelleme gerek
Bios güncelleme gerektiğinde ekran hiç gelmez mi? Biz televizyona hdmı ile bağladım ondan soruyorum.

hmzzya78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Ekran hiç gelmez. Eski bir işlemciyle bios güncellemeniz lazım servise de gönderebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri