Soru Bu Psu Alınır Mı Sorun Çıkarır Mı ?

Crew

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Arkadaşlar merhaba
AMD Ryzen 5 5600.
ASUS Prime B550M-K
RX 6700 XT
Bu sisteme aldım başta Valorant indirirken sorun olmadı Low ayarlarda 550-600 FPS verdi başka oyun indirdim sorunsuz çalıştı oyundan çıktım biraz YT de gezinmişdim sonra yeniden girdiğimde oyunu başlattığım zaman sistem kapanıp yeniden başlıyor belki oyundandır dedim Witcher 3 indirdim bu oyunda da aynısı oldu güç kaynağında sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama neden oyundan çıkıp tekrar girmek istediğimde bu sorun oluyor başka bir PSU'ya yöneldim almak istediğim bu almak istediğim PSU bu sizce alınır mı? Kaliteli mi

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Arkadaşlar merhaba
AMD Ryzen 5 5600.
ASUS Prime B550M-K
RX 6700 XT
Bu sisteme aldım başta Valorant indirirken sorun olmadı Low ayarlarda 550-600 FPS verdi başka oyun indirdim sorunsuz çalıştı oyundan çıktım biraz YT de gezinmişdim sonra yeniden girdiğimde oyunu başlattığım zaman sistem kapanıp yeniden başlıyor belki oyundandır dedim Witcher 3 indirdim bu oyunda da aynısı oldu güç kaynağında sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama neden oyundan çıkıp tekrar girmek istediğimde bu sorun oluyor başka bir PSU'ya yöneldim almak istediğim bu almak istediğim PSU bu sizce alınır mı? Kaliteli mi
hayır cıkartmak PSI markası cok iyi bir markadır PSU üreticilerden en iyi 3lüden biri çPSU kalitelidir Zaten gamingentr KALİTELİ üreticilerle calısıyor. bide hatırlatayım amd ekran kartlarında wattman hatası var

Son düzenleme:

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,968
Psu ile alakal Olucağını düşünmüyorum

JAV-Escuella

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Arkadaşlar merhaba
AMD Ryzen 5 5600.
ASUS Prime B550M-K
RX 6700 XT

Psudan kaynaklandığını düşünüyorum.
Bütçen varsa linkte paylaştığını alabilirsin.

+ Amd kendiside minimum 650w olmalı diye belirtmiş zaten sitesinde 6700xt için.

KS

Crew

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
hayır cıkartmak PSI markası cok iyi bir markadır PSU üreticilerden en iyi 3lüden biri çPSU kalitelidir Zaten gamingentr KALİTELİ üreticilerle calısıyor. bide hatırlatayım amd ekran kartlarında wattman hatası var
Hocam emin miyiz wattman olduğuna çözümünü nasıl yapacağım

+ Amd kendiside minimum 650w olmalı diye belirtmiş zaten sitesinde 6700xt için.
Bende öyle düşünüyorum psu alsam bile iade etmesem gene aynı sorun olursa napcam ki risk almak istemiyorum psu ile çözülceğini düşünyorum

Aigo ak600 psu alınırmı
Ben öyle bir link mi attım ?

Psu ile alakal Olucağını düşünmüyorum
Peki neyle alakalı

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167

Bende öyle düşünüyorum psu alsam bile iade etmesem gene aynı sorun olursa napcam ki risk almak istemiyorum psu ile çözülceğini düşünyorum

Peki neyle alakalı
Bence de PSU ile alakalı ve attığınız ürün güzel. 550W Yetersiz geliyor olabilir.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633

Peki neyle alakalı
WATTMAN hatasının Cözümü yok

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Rastgele her yere wattman yazıp duruyorsunuz. Konuda wattman ile alakalı bir şey yok.
evet sadece arkadası hatırlamak icin Amd ekran kartında wattman hatasını alabilme riski var diye uyardım.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
ve rastgele yazmıyorum wattman hatasının oldugu bir gercek burda arkadası uyarıyorum bana zaten bi faydası yok

Her kartta yaşanıyormuş gibi yazıp insanların kafasını karıştırıyorsunuz.
her kartta demiyorum sadece AMD Ekran kartlarında 6000 serisinde cok görülülen Wattman hatasını Oldugu hatırlatıyorum.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
ve rastgele yazmıyorum wattman hatasının oldugu bir gercek burda arkadası uyarıyorum bana zaten bi faydası yok

her kartta demiyorum sadece AMD Ekran kartlarında 6000 serisinde cok görülülen Wattman hatasını Oldugu hatırlatıyorum.
5000 Serisinde fazlaydı ve her konuya bunu yazıyorsunuz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri