Bu Sıcaklıklar Normal Mi?

ugurpac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
cpu gpu sıcaklıkları normal fakat pch denen bir şey var bu abuk derecede yüksek, anlayan varsa bir yardımcı olabilir mi? Bilgisayar yanacak diye korkuyorum

Ekli dosyalar

• asdadasd.png
    asdadasd.png
    282 KB · Görüntüleme: 12

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
cpu gpu sıcaklıkları normal fakat pch denen bir şey var bu abuk derecede yüksek, anlayan varsa bir yardımcı olabilir mi? Bilgisayar yanacak diye korkuyorum
TZ01 muhtemelen anakart sıcaklığıdır, PCH chipset sıcaklığı olması lazım maksimum 80 derecelerde olması iyi olurdu. Eğer sistemin boşta iken ki sıcaklıklarıysa bunlar, fazla.

KS

ugurpac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
TZ01 muhtemelen anakart sıcaklığıdır, PCH chipset sıcaklığı olması lazım maksimum 80 derecelerde olması iyi olurdu. Eğer sistemin boşta iken ki sıcaklıklarıysa bunlar, fazla.
hocam anakart görüntüsünü atsam, pch chipset'in hangisi olduğunu bilir misiniz? eğer parçayı bulabilirsem sorunun kaynağını da çözebilirim diye düşünüyorum

Auburnsme

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
pc yük altındaysa bu sıcaklık normal ama yük altında değilse a-normal bi durum olabilir çoğu standart laptop için oyuncu kısmından bahsediyorum 80 ila 90 derece normal fakat üzerisi fazla

KS

ugurpac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc yük altındaysa bu sıcaklık normal ama yük altında değilse a-normal bi durum olabilir çoğu standart laptop için oyuncu kısmından bahsediyorum 80 ila 90 derece normal fakat üzerisi fazla
Pc yük altındaydı evet, arkada squad oynuyordum elimi klavyeye bi yaklaştırdım alev gibiydi sonra hwid monitörü açtım bu sıcaklıkları görünce şok oldum, yani bu PCH diyotu nerdeyse diye bi bakıyım diyorum termal macun sürülüyorsa süreyim ya da soğutucu bi ek parça takarım bilmiyorum yani nerede olduğunu bi bilsem.
AC110F87-125A-4665-BC4E-8F09DF2C0CA3.jpeg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri