Soru Bu Sistem Alınır Mı?

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İşlemci
İntel İ7
Ekran Kartı
RTX 4000 serisi
Herkese selam
Kendimce bir sistem topladım mümkün olan en üst düzey performansı almak istiyorum topladığım sistem uzun vadede işimi görür mü?
Tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?

Anakart:
veya

İşlemci:
veya

Ekran Kartı:

RAM:

SSD:

PSU:

Kasa:

böç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ekran kartını en azından 4070 yapmanızı öneririm. bir de psu'yu bütçe yetiyorsa asus yapmalısınız bence. soğutucu ihtiyacını bilmiyorum ama eminim ki vardır onu da unutmayın :D iyi forumlar

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Asus prime anakrt,olmaz.
Diğeri olur mu

ekran kartını en azından 4070 yapmanızı öneririm. bir de psu'yu bütçe yetiyorsa asus yapmalısınız bence. soğutucu ihtiyacını bilmiyorum ama eminim ki vardır onu da unutmayın :D iyi forumlar
Aklımda bir sıvı soğutucu var ekran kartı 4070 mi 4070 ti mı mantıklı olur

Sıvı soğutma ve ekran kartını güncellediğimde bütçemi aşıyor 60K max bütçem bu durumda sistemi düşürmem gerekiyor nasıl güncelleyebiliriz?

Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Ryzen 7700 lü bi sistem kurarsan ,sıvı soğutucuda iptal olacağından,10000 tl ye yakın kar'ın olacaktır.

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
70
Diğeri olur mu

Aklımda bir sıvı soğutucu var ekran kartı 4070 mi 4070 ti mı mantıklı olur

Sıvı soğutma ve ekran kartını güncellediğimde bütçemi aşıyor 60K max bütçem bu durumda sistemi düşürmem gerekiyor nasıl güncelleyebiliriz?
CPU yu düşürüp ekran kartına yatırın 4060 ekran kartına 850w çok high power marka psu alırsınız gen 5; m2 nin fiyatına yanlış hatırlamıyorsam 980 Pro var ramleri lexar ares rgb yapabilirsiniz bu şekilde belki daha fazla bütçeyi ayırırsınız ekran kartına

CPU yu düşürüp ekran kartına yatırın 4060 ekran kartına 850w çok high power marka psu alırsınız gen 5; m2 nin fiyatına yanlış hatırlamıyorsam 980 Pro var ramleri lexar ares rgb yapabilirsiniz bu şekilde belki daha fazla bütçeyi ayırırsınız ekran kartına
Ama kendim için cevaplayacak olsam am5 sistem dizer keyfime bakarım o 13700 fiyatına 7800x3d var -.-

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Ama kendim için cevaplayacak olsam am5 sistem dizer keyfime bakarım o 13700 fiyatına 7800x3d var -.-
CPU yu düşürmekten kastınız nedir mesela nesil olarak alt bir model mi?

Ryzen 7700 lü bi sistem kurarsan ,sıvı soğutucuda iptal olacağından,10000 tl ye yakın kar'ın olacaktır.
AMD tarafında beni çok korkuttular diyebilirim wattman hataları olsun darboğaz muhabbetleri olsun beni epey uzaklaştırdı o taraftan ayrıca şimdiye kadar da hep intel kullandığım için bildiğim yol daha garanti gibi geliyor. Bir de bulunduğum şehir teknoloji açısından sanki mahrumiyet bölgesi gibi pc bakım onarım hizmetleri neredeyse yok olanlar da dolandırıcı gibi ya çok fiyat veriyor ya da bakım ve onarım yaptıkları pclerden parça çalıyorlar. Şçyle içimi rahat ettirecek bir sistem istiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri