45.000-60.000 TL Bu Sistem Iyi Mi

burakrocky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
İşlemci
intel i5
Ekran Kartı
4070Super
iyi akşamlar hayırlı ramazanlar istediğim sistem hazırda yok o yuzden ben kendim topladım sizce nasıl bu sistem eksikleri var mı

İşlemci olarak önerinz nedir intel almaı düşünüyorum ama tam bilmiyorum modelleri ne önerirsiniz

ANAKART:
1*ASUS PRIME B760M-A WIFI 6600MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP mATX Anakart

(NOT;anakartlar hakkında bir bilgim yok sadece fiyatına ve rengine gore baktım,hem ucuz olmasın hemde pahalı olmasın dedim ama galiba iş görür)

2*Ekran kartı:

MSI GeForce RTX 4070 Super Gaming X Slim White 12G 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS3 Ekran Kartı

GeForce RTX 4070 Super Aero OC 12G GV-N407SAERO OC-12GD 1.0 GDDR6X 192Bit DX12 DLSS 3 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

(NOT;ikisindewn birini düşündüm tasarım açısından MSI daha cok aklıma yattı)

3*Kasa:

NZXT H9 Flow White Tempered Glass USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa

Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Mid Tower Kasa Beyaz

(NOT; ikisinden birini düşündüm akklıma daha cok lion li yattı ama N11 de satılıyor ,bitek orada bulabildim öneriniz nedir)

4*Güç Kaynağı:

MSI MPG A750GF WHITE 750W 80+ Gold Full Modüler 140mm Fanlı PSU

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
920
iyi akşamlar hayırlı ramazanlar istediğim sistem hazırda yok o yuzden ben kendim topladım sizce nasıl bu sistem eksikleri var mı

İşlemci olarak önerinz nedir intel almaı düşünüyorum ama tam bilmiyorum modelleri ne önerirsiniz

ANAKART:
1*ASUS PRIME B760M-A WIFI 6600MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP mATX Anakart

(NOT;anakartlar hakkında bir bilgim yok sadece fiyatına ve rengine gore baktım,hem ucuz olmasın hemde pahalı olmasın dedim ama galiba iş görür)

2*Ekran kartı:

MSI GeForce RTX 4070 Super Gaming X Slim White 12G 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS3 Ekran Kartı

GeForce RTX 4070 Super Aero OC 12G GV-N407SAERO OC-12GD 1.0 GDDR6X 192Bit DX12 DLSS 3 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

(NOT;ikisindewn birini düşündüm tasarım açısından MSI daha cok aklıma yattı)

3*Kasa:

NZXT H9 Flow White Tempered Glass USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa

Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Mid Tower Kasa Beyaz

(NOT; ikisinden birini düşündüm akklıma daha cok lion li yattı ama N11 de satılıyor ,bitek orada bulabildim öneriniz nedir)

4*Güç Kaynağı:

MSI MPG A750GF WHITE 750W 80+ Gold Full Modüler 140mm Fanlı PSU

Burada satın aldığınız herhangi bir parça var mı ? Sistemi ne için kullanıcaksınız ? Bütçe ne kadar ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
178
İnventus toplar,test eder,yollar.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    110.4 KB · Görüntüleme: 28

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
920
Ram olarak 2 model attım pahalı olanın değerleri daha iyi, ekran kartı olarak ben inno3d yi öneririm ama marka hoşunuza gitmezse diye asusuda attım size kalmış. Kasa görsel zevke bağlı isterseniz attığınız lianli de olur ama bende 2 model attım. Güç kaynağı olarak çok fiyat farkı olduğundan dolayı ben beyaz değilde siyah almanızı öneririm, güç kaynağı kabloları çok gözükmüyor zaten. Soğutucu olarak 2 model attım birini seçersiniz, ssd elinizde vardır diye atmadım sizde atmamışsınız.

KS

burakrocky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
dostum öncelikle bu kadar uğraştığıp yardımcı olduğun için öncelikle.2 şey belirtmek isterm birincisi tamamen beyaz toplicam inşallah,anlamışsınızdır zaten ikincisi ise parçanın (ekran kartı ram vs) performansından ürünün dış görünüşü için bi tık düşebilirim yanı dış gorunus %60 önemliyse performans %40 diyebilirim

1) dediğim gibi intel almak istiyorum ryzen ile aram yok bildiğim yoldan devam etmek istiyorum

2)ana kart olarak yeni bitane buldum
Anakart bu 5333 hz ama duş görünüş bakımından mükemmel fiyatıda iyi gibi
[sadece dış görünüşü için bunu seçtim hem fiyaoda uygun sence iyi misir performans bakımından ama cok beğendim 10/10]

3 ekran kartı olarak 3 fanlı almak istiyorum asus’un dual serisini biliyorum şık ve yük altında serin çalışıyor diye biliyorum,inno3D ye gelirsemde marka bakımından tercih etmek istemiyorum msı asus yada gigabyt’dan ilerlemek istiyorum.

4)ram olarak önerdiklerini çok beğenemedim tasarım açısından. Ama 32 gb ve 6200hz sanırım gayet iyi performans verir.

5)kasa olarak attığın alternatifler güzel ama lion li O11 i tercih edeceğim sanirim yada NZXT markasından ön ve yan tarafı camlı olmasını istiyorum.
IMG_2201.jpeg
Sade ve şık olmasından yanayım

6)psu yani güç kaynağı olarak iki tane atmışsın,sana katılıyorum beyaz olmasına gerek yok nasıl olsa kasanın arkasında olacak 850w Msı BEYAZ atmışsın o güzel gibi gözüktü zaten benim attığımın 850w’lık olanı ben 750liktem atmıştım.birde lion li 011 kasa alırsam psu’nun sfx olması lazımmış galiba n11 de kasayı alan bir kişi yorum yazmış bu şekilde

7)soğutucu bence basit kasayı kesinleştirdikten somra soğutucuyı düşünürüm gibime geliyor eğer lion li 011 alırsam alta 3 üste 3 normal fan alırım , sıvı sogutmada anakartın sağına dıkey bir şekilde kurarım(yani böyle düşünüyorum yanlışım varsa düzeltirsin)

kasanın nfanların boyle olmasını istiyorum videoyu bi inceler misin

Telrardan cok teşekkür ederm :)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
920
dostum öncelikle bu kadar uğraştığıp yardımcı olduğun için öncelikle.2 şey belirtmek isterm birincisi tamamen beyaz toplicam inşallah,anlamışsınızdır zaten ikincisi ise parçanın (ekran kartı ram vs) performansından ürünün dış görünüşü için bi tık düşebilirim yanı dış gorunus %60 önemliyse performans %40 diyebilirim

1) dediğim gibi intel almak istiyorum ryzen ile aram yok bildiğim yoldan devam etmek istiyorum

2)ana kart olarak yeni bitane buldum
Anakart bu 5333 hz ama duş görünüş bakımından mükemmel fiyatıda iyi gibi
[sadece dış görünüşü için bunu seçtim hem fiyaoda uygun sence iyi misir performans bakımından ama cok beğendim 10/10]

3 ekran kartı olarak 3 fanlı almak istiyorum asus’un dual serisini biliyorum şık ve yük altında serin çalışıyor diye biliyorum,inno3D ye gelirsemde marka bakımından tercih etmek istemiyorum msı asus yada gigabyt’dan ilerlemek istiyorum.

4)ram olarak önerdiklerini çok beğenemedim tasarım açısından. Ama 32 gb ve 6200hz sanırım gayet iyi performans verir.

5)kasa olarak attığın alternatifler güzel ama lion li O11 i tercih edeceğim sanirim yada NZXT markasından ön ve yan tarafı camlı olmasını istiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 32644
Sade ve şık olmasından yanayım

6)psu yani güç kaynağı olarak iki tane atmışsın,sana katılıyorum beyaz olmasına gerek yok nasıl olsa kasanın arkasında olacak 850w Msı BEYAZ atmışsın o güzel gibi gözüktü zaten benim attığımın 850w’lık olanı ben 750liktem atmıştım.birde lion li 011 kasa alırsam psu’nun sfx olması lazımmış galiba n11 de kasayı alan bir kişi yorum yazmış bu şekilde

7)soğutucu bence basit kasayı kesinleştirdikten somra soğutucuyı düşünürüm gibime geliyor eğer lion li 011 alırsam alta 3 üste 3 normal fan alırım , sıvı sogutmada anakartın sağına dıkey bir şekilde kurarım(yani böyle düşünüyorum yanlışım varsa düzeltirsin)

kasanın nfanların boyle olmasını istiyorum videoyu bi inceler misin

Telrardan cok teşekkür ederm :)
Bildiğim yoldan devam etcem diye intel alma amd al yeni nesillerde amd daha iyi. Ekran kartı sana kalmış çok fiyat farkı yok ama ben 5000tl fazla kesinlikle vermezdim. Ram olarak attıklarımdan birini seçersin, kasa lianli yapabilirsin. Güç kaynağı senin attığın ATX3.0 desteklemiyordu o yüzden bunu attım.

KS

burakrocky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Bildiğim yoldan devam etcem diye intel alma amd al yeni nesillerde amd daha iyi. Ekran kartı sana kalmış çok fiyat farkı yok ama ben 5000tl fazla kesinlikle vermezdim. Ram olarak attıklarımdan birini seçersin, kasa lianli yapabilirsin. Güç kaynağı senin attığın ATX3.0 desteklemiyordu o yüzden bunu attım.
Dostum gerçekten kralsın amd’yi araştırmaya başlicam şimdi modellerini ,
Ekran kartı konusunda haklısın ama benim hayalim olan sistemi toplamak istiyorum allahın izniyle yazın çalıştığım parayla alacağım ve kendime cok harcama yapan biri değilim belirli zevklerim var ve bunlar içinde biraz olsun falza para verebiliyorum ,
ram olarak pahalı olanı alıcam 6400mhz ,
Güç kaynağındada 3.0atx yokmuş az önce bir videoda izledim farkettim attığından birini seçerim (tekrardan cok teşekkür ederim cok minnettarım yeni şeyler öğrettin ADAMSIN🖤🖤🖤🖤🖤)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
920
Dostum gerçekten kralsın amd’yi araştırmaya başlicam şimdi modellerini ,
Ekran kartı konusunda haklısın ama benim hayalim olan sistemi toplamak istiyorum allahın izniyle yazın çalıştığım parayla alacağım ve kendime cok harcama yapan biri değilim belirli zevklerim var ve bunlar içinde biraz olsun falza para verebiliyorum ,
ram olarak pahalı olanı alıcam 6400mhz ,
Güç kaynağındada 3.0atx yokmuş az önce bir videoda izledim farkettim attığından birini seçerim (tekrardan cok teşekkür ederim cok minnettarım yeni şeyler öğrettin ADAMSIN🖤🖤🖤🖤🖤)
Yazın alacaksan 3 ay sonra fiyatlar ve ürünler çok değişebilir. Yazın tekrar sormanı öneririm.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
920
KS

burakrocky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Üstte attığım gayet iyi onu alsana. Fiyatını haketmiyor bu kötü bir anakart.
Onada baktım ama görünüşü ve markası yüzünden başka anakartlara bakındım msı ve asus’dan başka beyaz anakart önerir misn sana zahmet mümkünse eğer

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
920

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri