Bu Sisteme Bu Anakart Yeterli Mi? Hangi Ram, Psu, Soğutma, Kasa Almalıyım?

losmerengues

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba. Hem oyun hem render için bir pc topluyorum. Aldıgım parçalar şunlar;

i7 13700K
GeForce Nvidia 8Gb Dual Oc RTX 3060 Ti
Samsung 890 Pro Pcie 4.0 NVMe M.2 SSD
Asus Prime B760-PLUS D4

Arkadaşlar bu parçaları satın aldım henüz ram tercih etmedim. Anakart ile uyumlu bir ram tercih etmem önerildi. 16x2 olarak alacağım. Hangisini almalıyım? Ayrıca PSU, kasa ve işlemci soğutucu almadım. Önerileriniz nelerdir? (Kasa 3 fan önde arkada 1 fan olarak olmalı.)

Not olarak düşeyim herhangi bir oc vs. yapmayacağım ama yine de parçalara göre anakart biraz kalitesiz kaldı gibi hissettim. Oyundan ziyade daha çok render için kullanacağım, çok ağır programlar değil. Ne düşünüyorsunuz anakart değiştirmeli miyim?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Arkadaşlar merhaba. Hem oyun hem render için bir pc topluyorum. Aldıgım parçalar şunlar;

i7 13700K
GeForce Nvidia 8Gb Dual Oc RTX 3060 Ti
Samsung 890 Pro Pcie 4.0 NVMe M.2 SSD
Asus Prime B760-PLUS D4

Arkadaşlar bu parçaları satın aldım henüz ram tercih etmedim. Anakart ile uyumlu bir ram tercih etmem önerildi. 16x2 olarak alacağım. Hangisini almalıyım? Ayrıca PSU, kasa ve işlemci soğutucu almadım. Önerileriniz nelerdir? (Kasa 3 fan önde arkada 1 fan olarak olmalı.)
Sistem iyi anakartda ayni şekilde ram falan için butce nedir

KS

losmerengues

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem iyi anakartda ayni şekilde ram falan için butce nedir
Hocam açıkçası bir bütçe kısıtı yok ama gereksiz yere de pahalı parçalara kaçmak istemiyorum. 2x16 32gb olacak şekilde ddr4 destekliyor zaten ddr5 desteklemiyor. Kaç mhz tercih etmeliyim anakart ne kadarını destekliyor. Çok yüksek mhz gerekli mi? Cas gecikme ne olmalı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri