Bu sistemi almalı mıyım?

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Screenshot_20220905-084710.png
Screenshot_20220905-084626.png
Screenshot_20220905-085206.png
Screenshot_20220905-104340.png
Screenshot_20220905-085404.png
Screenshot_20220905-084452.png
Screenshot_20220905-085431.png
Screenshot_20220905-085253.png
Screenshot_20220905-085448.png

Elimde sistem bulunduğu için ekran kartı sonra almayı planlıyorum. Elimdeki ekran kartı 1660super. Bu sisteme 1660super takıp diğer sistem satıldığı zaman tekrar söküp satacağım ve 3060ti ekran kartını ondan sonra alacağım bütcem bu şekilde kurtarıyor. Bu sistem nasıl olmuş sizce? AMD ekran kartı almak istemiyorum tercihim değil.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Mantıklı olmuş. Kılı kırk yaracak bir problem göremedim ben. Gayet güzel bence. Üste de bir egzoz fan ekleyeceksin sanırım. O da rahatlatacaktır. Bir de kule tipi soğutucu için ID-Cooling ürünlerine de bir gözatmanı öneririm.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Mantıklı olmuş. Kılı kırk yaracak bir problem göremedim ben. Gayet güzel bence. Üste de bir egzoz fan ekleyeceksin sanırım. O da rahatlatacaktır. Bir de kule tipi soğutucu için ID-Cooling ürünlerine de bir gözatmanı öneririm.
Bu fanın hava akımı daha yüksek değerleri gösteriyor bunları gerekirse 3 tane alıp öne takmayı planlanıştım.
F/P açısından soğutucu hoşuma gitti ama dediğinize bir bakacağım.
Anakart konusunda şüpheliyim marka olarak Asus düşünüyordum fakat fiyat farkı bu özellikte devasa.
Ekran kartı 2 fan ve zotac olduğu için bu konuda da şüpheliyim diyebilirim ve önerilerinize açığım

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Yani soğutucu blokları ve mosfet sayısıyla OC'ye de rahatlıkla olanak sağlayacak bir ana kart. Prime gibi çıplak ana kartlardan iyidir. Eğer ekran kartı slotu da PCI Express 4.0 destekliyorsa (o kadar detaylı inceleyecek fırsatım yok maalesef) tadından yenmez. 2 adet m2 slotu ve bolca fan girişi mevcut. ARGB destekliyor mu bilmiyorum.

Fanları da bence şimdilik alma. Kasa gayet havadar. İlerleyen zamanda karar ver kullandıkça. Bu baktığın fanlar 3 pinli. Mümkünse 4 pinli PWM fanlara yönel. RGB bağlantısının da ana kartın veya RGB kontrolcünle uyumlu olmasına dikkat et.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yani soğutucu blokları ve mosfet sayısıyla OC'ye de rahatlıkla olanak sağlayacak bir ana kart. Prime gibi çıplak ana kartlardan iyidir. Eğer ekran kartı slotu da PCI Express 4.0 destekliyorsa (o kadar detaylı inceleyecek fırsatım yok maalesef) tadından yenmez. 2 adet m2 slotu ve bolca fan girişi mevcut. ARGB destekliyor mu bilmiyorum.

Fanları da bence şimdilik alma. Kasa gayet havadar. İlerleyen zamanda karar ver kullandıkça. Bu baktığın fanlar 3 pinli. Mümkünse 4 pinli PWM fanlara yönel. RGB bağlantısının da ana kartın veya RGB kontrolcünle uyumlu olmasına dikkat et.
4.0 destekliyor diye biliyorum hocam tekrar kontrol ederim.

Fanlar konusunda RGB gibi bir takıntım yok kasa serin olsun isterse içeride örümcekler dolaşsın hiç problem değil :ROFLMAO:

Dediğim gibi ekran kartı çift fan ve zotac markasından şüpheliyim anakart konusunda da şüphelerimi giderdiğiniz için teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri