bx500 sağlık sorunu

Vadicand

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle selamlar ben yaklaşık 5 ay önce bi bilgisayar almıştım içerisinde crucialin bx500 480gb lik versiyonu vardı en başlarda her şey iyi hoştu ilerleyen haftalarda drop yemeye başladım bilgisayar belli bir süre sonra masaüstünde, dosya gezgininde bişey açtığımda donuyor, görev yöneticisini açıp performansa baktığımda ssdnin %100 kullanımda olduğunu görüyordum bu böyle 1 ay 2 ay derken bu aralar fazlalaştı drop sıkıntısı kendisini yeniden başlatarak düzeltiyordum.bugün 2 tane yardımcı uygulama ile ssdye sağlık testi yaptırdım. crystyaldiskinfo adlı uygulamada sağlık durumu %15 idi. internette araştırma yaptım normalde herkesde %98  felan gösteriyormuş bu drop sıkıntısı ssd den kaynaklı olabilirmi yardımcı olurmusunuz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
CrystyalDiskInfo yazılımı tek bir veriyi okuyor oda diskin NAND ömrünün verisini yani diskin genel sağlığı 15% değil NAND ömrü 15% olarak anlayabilirsiniz bunu. Ancak buna rağmen 5 ayda diskin NAND ömrü 15% seviyelerine düşmez normalde. Sizin diskte ya baştan bir sorun vardı yada sonradan bir sorun oluşmuş. 

Crucial Storage Executive - Bu linkten SSD diskinizin kendi aracını indirip kurun. Açın ve ilk başta diskin Firmware yani güncellemesi var mı bakın varsa yapın. Sonra diskin SMART verilerini paylaşın burada bakalım diskin sağlık durumu genel olarak ne yorumlarım size.

KS

Vadicand

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
CrystyalDiskInfo yazılımı tek bir veriyi okuyor oda diskin NAND ömrünün verisini yani diskin genel sağlığı 15% değil NAND ömrü 15% olarak anlayabilirsiniz bunu. Ancak buna rağmen 5 ayda diskin NAND ömrü 15% seviyelerine düşmez normalde. Sizin diskte ya baştan bir sorun vardı yada sonradan bir sorun oluşmuş. 

Crucial Storage Executive - Bu linkten SSD diskinizin kendi aracını indirip kurun. Açın ve ilk başta diskin Firmware yani güncellemesi var mı bakın varsa yapın. Sonra diskin SMART verilerini paylaşın burada bakalım diskin sağlık durumu genel olarak ne yorumlarım size.

öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. bu konularda pek bi cahilim biraz bilgi edinmek istemiştim sağolun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri