C ile D diskini nasıl ayırt edeceğim?

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocamlar şimdi ben bilgisayarımı Windows 8.1'e yükseltiyorum ama sadece "C" diskini sıfırlamak istiyorum "D" diskinde çok önemli dosyalarım var burada "C" ile "D" diskini nasıl ayırt edip sadece "C" diskini sıfırlayabilirim? Birde bu ekrandayken bilgisayarı kapatsam bişey olurmu tekrar aynı ekrana gelebilirmiyim ?

Ekli dosyalar

• IMG_20220815_014320.jpg
    IMG_20220815_014320.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 18

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Hocam birincil yazan büyük ihtimal c diski öteki 207 gb olanda d diski olması lazım yedeğiniz v.s yoksa içinde c diski olanı biçimlendirin temiz bi kurulum olur ve evet kapatabilirsiniz kurulumdan çıkıp bi sorun olmaz tekrar aynı yere gelebilirsiniz d diskinizi yedeğiniz var madem kesinlikle biçimlendirmeyin.

Son düzenleme:
KS

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam birincil yazan büyük ihtimal c diski öteki 207 gb olanda d diski olması lazım yedeğiniz v.s yoksa içinde c diski olanı biçimlendirin temiz bi kurulum olur ve evet kapatabilirsiniz kurulumdan çıkıp bi sorun olmaz tekrar aynı yere gelebilirsiniz d diskinizi yedeğiniz var madem kesinlikle biçimlendirmeyin.
Birincil yazanın c diski olduğuna emin misiniz hocam. Başka bir yolu daha varmı bunları ayırt etmenin, tam garanti olsun istiyorum.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Bu bilgisayara girin orada hangi disk kaç gb yazıyor mesela 64gb boş Toplam 217 yazıyorsa birincil olan C diskidir.
Aynen hocama katılıyorum güvenli modda açın c diskinin kaç gb olduğuna bakın ardından d diskinede bakın aklınızda kalsın ondan sonra o disk seçme ekranında c yi seçin kurun direk ama şunuda demek isterim guvenli modda açtıktan sonra d diskinizde önemli şeyler var madem onları ne olur olmaz usb belleğe taşıyın bazen d diskini silebiliyor kurulumda dikkat edin o yüzden.

KS

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu bilgisayara girin orada hangi disk kaç gb yazıyor mesela 64gb boş Toplam 217 yazıyorsa birincil olan C diskidir.
Aynen hocama katılıyorum güvenli modda açın c diskinin kaç gb olduğuna bakın ardından d diskinede bakın aklınızda kalsın ondan sonra o disk seçme ekranında c yi seçin kurun direk ama şunuda demek isterim guvenli modda açtıktan sonra d diskinizde önemli şeyler var madem onları ne olur olmaz usb belleğe taşıyın bazen d diskini silebiliyor kurulumda dikkat edin o yüzden.
Hocam bilgisayar açılmıyor hem güvenli modda hem normal olarak shift+F10 tuşlarına basarak CMD açabiliyorum ordan bişeyler öğrenip bakabilme şansım varmı acaba ?

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Hocam bilgisayar açılmıyor hem güvenli modda hem normal olarak shift+F10 tuşlarına basarak CMD açabiliyorum ordan bişeyler öğrenip bakabilme şansım varmı acaba ?
Hocam ozaman cmd yerini açın format ekranında diskpart yazın enterleyin ardından list disk yazın enterleyin genelde disk 0 yazan yer c diski oluyor ordan gb sine bakabilirsiniz.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam HDD in içi boş bundan önce HDD bir şey kurmadıysanız SSD ye kurmuşsunuz demektir dolu olan ssd zaten birincil yazıyor ve içi dolu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri