çalışmayan ram arızası

ramgüçveriri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

merhaba arkadaşlar ddr2 anakartlı 14 yıllık eski bir sistemim var 3gb ramim vardı ve 4 tane ram slotum vardı bende 3gb daha eklemek istedim ve geçenlerde 2gb ve 1gb daha 2.el bi ram aldım fakat aldığım ramleri pc ye takınca pc açılmıyor satan kişinin sisteminde çalışıyor fakat benim sistemde çalışmıyor tekrardan sisteme eski ramleri takınca pc açılıyor bunun sebebi ne olabilir ramlerin fotosunu atıyorum. lütfen yardım edin ramlere çok ihtiyacım var bilgisayar acayip yavaş.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Cvp: çalışmayan ram arızası

Yeni aldığınız ramleri tek olarak 2+1 sisteme takar mısınız? Eski raminizle uyumsuzluk yapıyor olabilir. Bir de 4 slotun 1. ve 3. slotlarını 3gb ve 2gb olacak şekilde takın. Ramleriniz arasında da uyumsuzluk olabilir. Keşke 2. el ram almadan önce birbiriyle uyumlu olan ramleri almaya dikkat etseydiniz.

KS

ramgüçveriri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: çalışmayan ram arızası

aslında dediğiniz 2+1 ve 1. ve 3. slotlara takmayı da denemiştim bazen biosa girebiliyorum ve ordan system information a  baktığımda  ramler takılı 6gb olarak gözüküyor ama bu seferde sistem açılırken mavi ekran veriyor format atmaya çalıştım olmadı acaba biosdan ramleri frekansını eşitlesek çalışır mı nasıl yapılıyor biliyor musunuz benim biosum eski
Yeni aldığınız ramleri tek olarak 2+1 sisteme takar mısınız? Eski raminizle uyumsuzluk yapıyor olabilir. Bir de 4 slotun 1. ve 3. slotlarını 3gb ve 2gb olacak şekilde takın. Ramleriniz arasında da uyumsuzluk olabilir. Keşke 2. el ram almadan önce birbiriyle uyumlu olan ramleri almaya dikkat etseydiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri