Casper E27QHD-G vs ViewSonic VX2718-PC-MHD hangisi seçilmeli?

bugiblack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Dostlarım selamlar. Yayın, oyun vb. şeyler için monitör almayı düşünüyordum ve iki tane monitör buldum lakin karar veremedim birbirinden güzel özellikleri var, sizce hangisini almak mantıklı olurdu?
- Dostlar öncelikle benim tercihim Excalibur'dan yana nedeni ise hem 2k olması hem de FreeSync + G-Sync özelliklerini olması, ayrıyeten de ekranı istediğiniz gibi ayarlanabiliyor olması.
- ViewSonic tarafını da mantıklı buluyorum çünkü 165 hz olması gerçekten ilgimi bayağı bir çekiyor ayrıca ekran kavisli. Ekran kontrast oranı daha yüksek ama ne işe yaradığını tam olarak bilmediğim için bu özelliğin yorumunu tamamı ile size bırakıyorum dostlarım.
- Aralarında fiyat olarak 500 TL bulunuyor ama taksitli alacağım için çokta fark etmeyeceğini düşünüyorum.
Ben kendimce Excalibur'un daha iyi olduğunu düşünüyorum, düşünceleriniz eşliğinde karar değişikliğine gidebilirim, şimdiden yardım edip düşüncelerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. 

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
İkisi arasından tercih yapacak olursam ben ViewSonic olanı alırdım. Ama bir yerde de biri FHD biri 2k. Karşılatırmak mantıksız olabilir. Biraz daha bu fiyatların üstüne çıkabilirseniz bu iki modele bakmanızı öneririm:
MSI olanda bir miktar ghosting yaşadığını belirtenler var. Ama gayet memnun olan bir kesim de var. Benim düşüncem ghostingin bir yere kadar sorun yapmayacağı ama bu kişiden kişiye değişebilir.

KS

bugiblack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Androeat' Alıntı:
İkisi arasından tercih yapacak olursam ben ViewSonic olanı alırdım. Ama bir yerde de biri FHD biri 2k. Karşılatırmak mantıksız olabilir. Biraz daha bu fiyatların üstüne çıkabilirseniz bu iki modele bakmanızı öneririm:
MSI olanda bir miktar ghosting yaşadığını belirtenler var. Ama gayet memnun olan bir kesim de var. Benim düşüncem ghostingin bir yere kadar sorun yapmayacağı ama bu kişiden kişiye değişebilir.

Dostum düşüncelerin için teşekkür ederim lakin birinden birini seçmem gerekiyor. Daha üstüne çıkabilirim lakin Turkcell Pasaj'dan taksitli alacağım o yüzden iki seçeneğim var. ViewSonic'i neden seçtiiğini daha detaylı anlatırsan çok mutlu olurum  :)

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
TN panel olduktan sonra 2K olmasının bir önemi kalmadığını düşünüyorum. Çözünürlük artıyor ama görüntü kalitesinden ve renklerden ödün vermiş oluyorsunuz. ViewSonic olan VA panel. Kontrast değerleri daha iyi. Hem de 165hz. Aradaki 600tl de cebinizde kalmış olur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Casper E27QHD-G vs ViewSonic VX2718-PC-MHD hangisi seçilmeli?

Panel teknolojisi avantajı ViewSonic üründe (VA Panel) ama çözünürlük avantajı Casper (TN Panel) üründe. Ben panel teknolojisine yatırım yapardım çözünürlüğe değil bu yüzden ViewSonic ürünü seçerdim ikisi arasında kalsam.

KS

bugiblack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Androeat' Alıntı:
TN panel olduktan sonra 2K olmasının bir önemi kalmadığını düşünüyorum. Çözünürlük artıyor ama görüntü kalitesinden ve renklerden ödün vermiş oluyorsunuz. ViewSonic olan VA panel. Kontrast değerleri daha iyi. Hem de 165hz. Aradaki 600tl de cebinizde kalmış olur.

Dostum Excalibur olanın paneli IPS olması gerekiyor, en azından site de öyle yazıyor. Başka sitede ise TN panel olduğu yazıyor, sence hangisi doğrudur?  İnternette biraz baktım tam olarak hakim değilim lakin sanırsam IPS panel daha iyi. Umarım IPS paneldir, sen ne düşünüyordun acaba?

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67

İlla ki pasajdan almak zorundaysanız Asus VG249Q modeline de bakmanızı tavsiye ederim. İps Panel olduğu için renkleri daha canlı ve yandan bakınca bozulma olmayacaktır. Hem yayın hem de oyun için ideal bir monitör monitör bence.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Kaç taksit yapacaksınız ve sistem özellikleriniz neler?

Casper monitör TN panel kullanıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Casper yerine PASAJ üzerinden Lenovo G32QC-10 32" 144Hz 1ms QHD VA Panel - 3999 TL bu ürünü önerebilirim. 2K çözünürlük olacaksa en azından panelide daha iyi bir şey almış olursunuz.

bugiblack' Alıntı:
Androeat' Alıntı:

Dostum Excalibur olanın paneli IPS olması gerekiyor, en azından site de öyle yazıyor. Başka sitede ise TN panel olduğu yazıyor, sence hangisi doğrudur?  İnternette biraz baktım tam olarak hakim değilim lakin sanırsam IPS panel daha iyi. Umarım IPS paneldir, sen ne düşünüyordun acaba?

IPS veya VA değil TN panel.

asd.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri