Cat5 Ethernet Kablosu

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
CAT5 Ethernet Kablosu Aldım İnternetim 24 Mbps Zaten Bağladım Modemden Kasaya İnternet Testinde Download 6 Upload 5 Çıkıyo Hadi Onu Geçtim Bir Şey İndirirken 500Kb İle İndiriyo Ne Yapmam Lazım?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
@OceanLaB Bilginiz Var Mı Hocam
CAT5 kablo kağıt üstünde 1000mbps ye kadar taşıyabilen bir kablo. Ya sizin aldığınız kablo hasarlı, yada bilgisayar ethernet ayarlarınızda bir sıkıntı var. Aygıt yönetecisinden ethernet aygıtının özelliklerine girip gelişmişe gelin. Speed Dublex kısmında varsa 1gbps full yoksa 100mbps full ayarı ile tekrar deneyin. Çözüm olmaz ise tekrar eski haline getirin. Kendim modem alt katta, üst kattan cat 5 kablo ile 70mbps kayıpsız alabiliyorum.

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
CAT5 kablo kağıt üstünde 1000mbps ye kadar taşıyabilen bir kablo. Ya sizin aldığınız kablo hasarlı, yada bilgisayar ethernet ayarlarınızda bir sıkıntı var. Aygıt yönetecisinden ethernet aygıtının özelliklerine girip gelişmişe gelin. Speed Dublex kısmında varsa 1gbps full yoksa 100mbps full ayarı ile tekrar deneyin. Çözüm olmaz ise tekrar eski haline getirin. Kendim modem alt katta, üst kattan cat 5 kablo ile 70mbps kayıpsız alabiliyorum.
Aygıt Yöneticisinden Ethernet Aygıtını Özellikleri Diye Bir Yer Gözükmüyor

Yaptım İşe Yaramadı

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Yani o zaman bilemiyorum, kabloyu nerden aldınız, değiştirin. Yaptırdıysanız renklerin çakılış sırası karışmış olabilir.
Elektrikçiden Aldım İade Alır Mı? Şeffaf Poşeti Vardı Çöpe Attım

Arkadaşım Çin Malı Satıyordur Üstüne Cat5 Basıp Dedi O Yüzden 500 Kbyle İndiriyosundur Dedi

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Elektrikçiden Aldım İade Alır Mı? Şeffaf Poşeti Vardı Çöpe Attım

Arkadaşım Çin Malı Satıyordur Üstüne Cat5 Basıp Dedi O Yüzden 500 Kbyle İndiriyosundur Dedi
Yani bilindik bir marka alsaydınız fabrikasyon daha iyi olurdu. Kablonun uçlarına bakın renk sıralaması aynı mı diye. Adam kendi hazırlamıştır poşete koymuştur satıyordur.

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Yani bilindik bir marka alsaydınız fabrikasyon daha iyi olurdu. Kablonun uçlarına bakın renk sıralaması aynı mı diye. Adam kendi hazırlamıştır poşete koymuştur satıyordur.
İnternette Var Mıdır 8 Metre Lazım Ama Eğer Kısaltamıyolarsa 10 Metrede Olur Önerebiliceğiniz Var Mı Tam Sonuç Vericek Cat6 Kablo

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
İnternette Var Mıdır 8 Metre Lazım Ama Eğer Kısaltamıyolarsa 10 Metrede Olur Önerebiliceğiniz Var Mı Tam Sonuç Vericek Cat6 Kablo
Gayet kaliteli bir kablo

8 metre de varmış
Ugreen CAT6 Ethernet Kablosu, 8 Metre, Siyah

Aynı markanın flat türleri var, hangisi amacına göre ise tercih edebilirsin.

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Gayet kaliteli bir kablo

8 metre de varmış
Ugreen CAT6 Ethernet Kablosu, 8 Metre, Siyah

Aynı markanın flat türleri var, hangisi amacına göre ise tercih edebilirsin.
Flat Tür Ne Demek Bilgim Yok Modemden Kasaya İnternet İçin Kullanıcam Normal Cat6 Alırım Sanırım

Ve 8 Metre Olması İçin 8 Adet Mi Seçmemiz Lazım?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Flat Tür Ne Demek Bilgim Yok Modemden Kasaya İnternet İçin Kullanıcam Normal Cat6 Alırım Sanırım

Ve 8 Metre Olması İçin 8 Adet Mi Seçmemiz Lazım?
Yok direk 8 metrelik attım 2.sini. Flat, yassı şekilli olan kablo. Bir yerden odanıza falan çekiyorsanız kabloyu daha iyi gizlersiniz diye dedim.

8 metre siyah flat

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Hat değerlerini atabilir misin
Hat Değeri Derken

Yok direk 8 metrelik attım 2.sini. Flat, yassı şekilli olan kablo. Bir yerden odanıza falan çekiyorsanız kabloyu daha iyi gizlersiniz diye dedim.

8 metre siyah flat
Bu Flat Kabloların Zarar Görme Olasılığı Daha Fazla Değil Mi İnce Olduğu İçin

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Bu Flat Kabloların Zarar Görme Olasılığı Daha Fazla Değil Mi İnce Olduğu İçin
Sabit bir yerden geçmeyecekse öteki kablo daha sağlam olur.
Nasıl Atabilirim
Eğer Vdsl altyapınız varsa atın. Google'a 192.168.1.1 yazarak modeminizin ara yüzüne girin. Kullanıcı adı şifre modem arkasında yazar. Ordan Dsl değerlerinin yazdığı bir tablo vardır mutlaka.

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Sabit bir yerden geçmeyecekse öteki kablo daha sağlam olur.

Eğer Vdsl altyapınız varsa atın. Google'a 192.168.1.1 yazarak modeminizin ara yüzüne girin. Kullanıcı adı şifre modem arkasında yazar. Ordan Dsl değerlerinin yazdığı bir tablo vardır mutlaka.
Tamamdır Eve Gidince Bi Bakayım Ama Zaten Yeni Kablo Sipariş Verdim Üsttekini Yinede Atarım

Paul walker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
CAT5 Ethernet Kablosu Aldım İnternetim 24 Mbps Zaten Bağladım Modemden Kasaya İnternet Testinde Download 6 Upload 5 Çıkıyo Hadi Onu Geçtim Bir Şey İndirirken 500Kb İle İndiriyo Ne Yapmam Lazım?
Hocam minimum cat 6 kablo önerilir ben kullanıyorum 24megabit aboneliğim var 23 22 megabit alabiliyorum kablonuZu değiştirin

Erol

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
89
ne kadar dandik olursa olsun cat5 kabloda o hız alınmaz, hat değerlerini kontrol etmekte fayda var. Ethernet soketi olan başka bir pc veya notebookta denemek lazım.

KS

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
ne kadar dandik olursa olsun cat5 kabloda o hız alınmaz, hat değerlerini kontrol etmekte fayda var. Ethernet soketi olan başka bir pc veya notebookta denemek lazım.
Eve Gidince Modem Hat Değerlerini Atıcam Ama Ben Kablodan Dolayı Olduğunu Düşünüyorum Normal Laptoptaki Wi-fi Bile Daha Hızlı İndiriyor. Tahminimce Bilmiyorum Öyle Bir Şey Yapma Hakları Var Mı Ama Cat5 Kablo Bile Değil Bence Üstüne Cat5 Basılmış Sadece Öyle Düşünüyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri