Çekirdek Gücü 41 (63) Hatası Var Çözüm Nedir

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba 3 gündür bu hatayı alıyorum
3gündürde yeni mönitör kullanıyorum 2k çözünürlüklü bi monitöre geçtim acaba monitörde etkilemiş olabilirmi genelde psu dan kaynaklı deniliyor ama

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,335
Çekirdek Güç olay kimliği 41 hatası, bilgisayar beklenmedik bir şekilde kapandığında veya yeniden başlatıldığında oluşur. Windows tabanlı bir bilgisayar başlatıldığında, bilgisayarın temiz bir şekilde kapatılıp kapatılmadığını belirlemek için bir denetim gerçekleştirilir.

KS

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çekirdek Güç olay kimliği 41 hatası, bilgisayar beklenmedik bir şekilde kapandığında veya yeniden başlatıldığında oluşur. Windows tabanlı bir bilgisayar başlatıldığında, bilgisayarın temiz bir şekilde kapatılıp kapatılmadığını belirlemek için bir denetim gerçekleştirilir.
Evet pc 3 gündür kapanıyo kendi kendine çözüm nedir yani anlamadım

Yada neyden kaynaklıdır

KS

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bilgisayar pil performansın ayarlarını bir kontrol et. Veya BİOS'u bi' sıfırlamayı dene.
Bios su sıfırlıcamda pil performansı yüksek tüketimde

Bilgisayar pil performansın ayarlarını bir kontrol et. Veya BİOS'u bi' sıfırlamayı dene.
Bide bi yerde ekran kartı ve anakart driverlar çakışıyo olabilir diye okudum ondan ekran kartının driveri yeniden indiriyom ses sürücüsünü kapat mak için

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
evet verir hocam., kendini kapatır. hatta hemen soğumuyorsa açılmak için bekler. o şekilde bir durum varsa kesin ısı sorunu var demek. OpenHardwareMonitor filan indirip sıcaklıkları takip etsene

KS

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
evet verir hocam., kendini kapatır. hatta hemen soğumuyorsa açılmak için bekler. o şekilde bir durum varsa kesin ısı sorunu var demek. OpenHardwareMonitor filan indirip sıcaklıkları takip etsene
Sıcaklıkları takip ediyorumda ekran kartı kendini 73 derecede sabitliyo işlemci oynadığım oyunda çok kulanmıyo max 85 fln görüyo oyunda ama işlemciyi occt de psu testine sokunca 3 4 dk da 92 fln gördü limiti 95

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
o zaman sıcaklık değil muhtemelen. biosta sıcaklıkta sistem kendini korusun kapatsın diye bir yer vardı. onu iptal edip kapanıyor mu deneyebilirsin. dikkatli ol ama :)

rami çıkarıp soket kısmını silgiyle silip tak. bios pilini vs. çıkarıp denediğini düşünüyorum.
power da sıkıntı olabilir. pc bağladığın prizde akımdan dolayı bir sıkıntı olabilir. akım korumalı bazı prizlerde watt ve amper değerleri gösterir. elde yoksa farklı bir kaç prizde dene. pc çalışırken kapandığında evde o an yüksek watt çeken bir şeyler çalışıyorsa sorun gelen elektrikle alakalı olacak.
power bozulduysa o da yapabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri