çift modem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tuğrul Tuna Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar hocalar! 

Eve yeni tivibu alındı ve bu yüzden küçük bir yardıma ihtiyacım var internette araştırdım fakat bir şey bulamadım. Eve tivibu geldiği için modemim aşağı kata taşındı ve üst katta wireless az çekiyor hatta oyun oynarken kopuyorda  :mad:

Üst kata aynı interneti tekrar yayabilecek (ana hattan geldiği gibi) bir modeme ihtiyacım var yani aynı hat üzerinden 2 modem değil de yayıcı gibi bir çözüm önerisi arıyorum. Kablolu kablosuz fark etmez ben bilgisayarıma ethernet kablosu çekecektim fakat maalesef ailem buna müsaade etmedi.

Not1: Modem eskiden üst kattaydı 2 ev telefonu vardı şu an yukarıdaki çalışmıyor
Not2:İnternette switch'i duydum fakat ne olduğunu pek anlayamadım araştırsam da. Eğer bunu önerecekseniz lütfen açıklayın
Not3:Ethernet kablosu eski telefon kablosunun geçtiği yerden geçemiyor uçları nedeniyle

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Şimdi ana modeme normal interneti bağlayıp, kablosuz özelliği kullanarak alt katttaki Access Point özellikli modeme bağlayabilirsin. Sonrasında o modemden interneti aynı şekilde kullanabilirsin. Asus RT-N12+ 300Mbps Geniş Bant Router/Access Point/Menzil Arttırıcı - 119 TL veya TP-LINK TL-WR940N 450Mbps Kablosuz WPS Destekli Access Point / Menzil Genişletici / Router - 124 TL böyle bir modem alıp WPS özelliğini kullanarak tek bir modeme kablosuz özelliğinden faydalanarak internet paylaşımı yapabilirsin. 30 Metre menzili var bu cihazların alt-üst kat arası için sorun yaratmaz. Daha fazla bütçen varsa daha iyi bir modem alıp 30 metreden daha fazla sinyal gücüne ve internet hız desteğine sahip modemler alabilirsin. 300 TL 'den başlıyor istersen onlardanda önerebilirim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
ugur.gozaydin' Alıntı:
Şimdi ana modeme normal interneti bağlayıp, kablosuz özelliği kullanarak alt katttaki Access Point özellikli modeme bağlayabilirsin. Sonrasında o modemden interneti aynı şekilde kullanabilirsin. Asus RT-N12+ 300Mbps Geniş Bant Router/Access Point/Menzil Arttırıcı - 119 TL veya TP-LINK TL-WR940N 450Mbps Kablosuz WPS Destekli Access Point / Menzil Genişletici / Router - 124 TL böyle bir modem alıp WPS özelliğini kullanarak tek bir modeme kablosuz özelliğinden faydalanarak internet paylaşımı yapabilirsin. 30 Metre menzili var bu cihazların alt-üst kat arası için sorun yaratmaz. Daha fazla bütçen varsa daha iyi bir modem alıp 30 metreden daha fazla sinyal gücüne ve internet hız desteğine sahip modemler alabilirsin. 300 TL 'den başlıyor istersen onlardanda önerebilirim.

Tp-link öneririm

KS

Tuğrul Tuna Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok teşekkürler limitin en fazla 200 lira olabilir dediklerinizi deneyeceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri