Çifte Coil Whine Sorunu

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Merhabalar;
Xfx rx 6750xt ekran kartımda fps yüksek olunca cızırtı geliyor çok yüksek ihtimalle coil whine. Cam kapalıyken 2 metre uzaklığa ses gelmiyor ama kasanın üstüne kulağımı yaklaştırınca ses geliyor.
Ayrıca Sharkoon ss coolzero 750w psumdan da cızırtı geliyor ama coil whine olup olmadığına emin değilim. Coil whine bence bir sorundur sizce değişim talep etmeli miyim?
Ses rahatsiz etmese bile aklım orada kalıyor ayıplı mal almışım gibi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?
Ekran kartının sesini kaydettim ama psu nunkini kaydetmedim yarın pc yi açtığımda psu nun sesini atabilirim.

Son düzenleme:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Coil whine aslında sorun olarak sayılması kişiden kişiye değişen bir durum. Bence sorun değil , çünkü performansa hiçbir etkisi yok ama fazla rahatsız oluyorsan garantisi falan varsa değişim talep edilebilir.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Coil whine aslında sorun olarak sayılması kişiden kişiye değişen bir durum. Bence sorun değil , çünkü performansa hiçbir etkisi yok ama fazla rahatsız oluyorsan garantisi falan varsa değişim talep edilebilir.
Performansa etkisi yok ama mal ayıplı sıkıntı orda. Gpu yu 2.5 ay önce aldım ama yeni çalıştırdım. Psu yu ise 1 hafta önce aldım.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
PSU konusunda bilgim yok. Cızırtı bağlantı ile ilgili bir sorun bile olabilir , tam tahminim yok. Ekran kartı da değişiyorsa değiştirin gönlünüz rahat olsun.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
PSU konusunda bilgim yok. Cızırtı bağlantı ile ilgili bir sorun bile olabilir , tam tahminim yok. Ekran kartı da değişiyorsa değiştirin gönlünüz rahat olsun.
Herhalde önce teknik servise gidecek sonra sonuç çıkacak. Yine de şansımı deneyebilirim.
Psu dan ben de emin değilim kablo veya kendisinden geldiğine ama yarın video atacağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri