Çifte soru.

Mustafa Berkay Çirak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tekrar herkese selamlar. Hocalar şimdi iki monitör arasında kaldım.

AOG ACON AG352UCG Sıfır: 5400 TL
ASUS ROG PG348Q Kullanılmış: 4800TL

İki seçeneğim var ama kararsız kaldım. Sadece özellik bakımından karşılaştırınca hangisini almamı önerirsiniz?
Birisi Asus 1000:1 AOG ise 2000:1 konstrans oranı var. Ben ekranı parlak olarak oynamayı seviyorum yani sönük bir ekrana ihtiyacım yok. O zaman hangisi daha iyidir?

Birde

ASUS Z270E anakartım var buna ZOTAC GTX 1080 Ti takar mıyım? AMP teknolojisi varmış sanırım bu ekran kartında. Benim anakartım destekliyor mu bu ekran kartını?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
2 sininde maksimum parlaklık değerleri 300 cd/㎡ ama AOC kontrast aralığı çok daha fazla olduğu için daha parlak sonuçlar alırsın AOC ile ayrıca ikiside 100 Hz ama AOC 4 ms tepki süresine sahip buda iyi ASUS ta 5 ms AOC her açıdan daha iyi. Anakartına ZOTAC 1080 ti AMP yi takabilirsin sorun yok AMP ekran kartının soğutma ve O.C. yapısına ZOTAC tarafından verilen bir isim bu Anakart ile ilgili değil ekran kartına bağlı tamamen sıkıntı yok için rahatlıkla kullan.

KS

Mustafa Berkay Çirak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şu QB Bilişim'den almayı düşünüyorum ama bir güzellik yapsalar güzel olucak 4.800TL peşin fiyat teklif ettim, bir ümit bekliyorum :/ Yoksa veremeyeceğim 5400TL çok fazla şuan :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mustafa Berkay Çirak' Alıntı:
Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.hepsiburada.com/hp-omen...hdmi-display-wqhd-led-monitor-p-HBV000007YSI3

Karşılaştırabilir miyiz AOC ile?

Evet bu Monitör tek bir şey hariç AOC ve ASUS 'tan iyi. Artı ve Eksi yanları şöyle anlatayım; Artı ve Aynı özellikleri; Tepki Süresi (Ms) ve  Yenileme Hızı (Hz) 4 Ms / 100 Hz daha fazla Kontrast Oranı 2500:1GSYNC var 4K / 35" / 21:9 Geniş Ekran. Eksi olarak  sadece sRGB desteği yok. Bu yüzden 500 TL daha ucuz sanırım. Ama büyük kayıp değil eğer daha önce sRGB bir ekran kullanmadıysan bu monitör seni pişman etmez.

sRGNedir?
Kısaca en yaygın kullanılan renk yelpazesidir. Bu sana ekranda gösterilen rengi en doğru Parlaklık ve Kontrast ile gerçeğe en yakın hali ile göstermesidir. Film / Dizi / Fotoğraf / Video ve bazı yeni nesil Oyunlar bu sRGrenk gamutu ile işlenirler ve en doğru şekilde görmen için sRGbir monitör desteğine ihtiyacın olur. Ayrıca yazıcı çıktıları / 3D modelleme ve baskılama gibi işlerde ekranda bir rengi nasıl görüyorsan çıktısının da aynı renk doğruluğunda çıkmasını sağlar.

KS

Mustafa Berkay Çirak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdilik en iyi seçenek HP Omen gibi duruyor.. Srgb ye takılmam fazla çünkü zaten ben oyunlarda görüntü modu yükleyip oynarım gerçeğe yakın olmasına falan gerek yok şuan :p

Öneri için sağolun bir süre sonra alıcam :p

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri