Coil Whine Asus Garanti Kapsamına Girermi?

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Selam millet , dün teslim edilen 3060 ti + r5 5600x li hazır sistemimde bugün fark ettiğim coil whine sorununu yaşıyorum , oyuna girdiğim az gelmeye başlıyor aşırı derecede değil fakat kulaklık yokken rahatsız ediyor, ekran kartından geldiğine yüksek ihtimal eminim çünkü oyunlarda v sync vs açınca o ses kısılıyor gidiyor , oyuna alt tab atsam bile ses gidiyor tek oyundayken gidiyor .

GamingGenden almıştım desteğe bildirdim geri dönüş bekliyorum , direkt ekran kartınımı yoksa kasayıda yanında mı göndermeliyim ve bu garanti kapmasına girermi? Ekran kartına bir etkisi yok bildiğim kadarıyla fakat bu tarz şeylere tilt olan birisiyim içime sinmedi çok . Ne Önerirsiniz?

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
direkt asus ile iletişim kurman daha hızlı olur gaminggen aynı şeyi yapacak nasıl olsa

Son düzenleme:

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Selam millet , dün teslim edilen 3060 ti + r5 5600x li hazır sistemimde bugün fark ettiğim coil whine sorununu yaşıyorum , oyuna girdiğim az gelmeye başlıyor aşırı derecede değil fakat kulaklık yokken rahatsız ediyor, ekran kartından geldiğine yüksek ihtimal eminim çünkü oyunlarda v sync vs açınca o ses kısılıyor gidiyor , oyuna alt tab atsam bile ses gidiyor tek oyundayken gidiyor .

GamingGenden almıştım desteğe bildirdim geri dönüş bekliyorum , direkt ekran kartınımı yoksa kasayıda yanında mı göndermeliyim ve bu garanti kapmasına girermi? Ekran kartına bir etkisi yok bildiğim kadarıyla fakat bu tarz şeylere tilt olan birisiyim içime sinmedi çok . Ne Önerirsiniz?
Ayrı olarak asusa göndermenizi öneririm daha hızlı geri dönüş olur diye umuyorum ama coil whinea birşeyi yok deyip geri gönderiyorlar diye biliyorum ama deneyimim yok,önceden gönderen varsa deneyimlerini belirtebilir.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Normalde almıyorlar sorun olmadığı için.
destekteki arkadaşta öyle dedi fakat hocam 18600 tl para ödedim bu şekilde kullanmam enayilik olur yani , rahatsız ediyor bu ses beni normal birşey değil ve ilerde sorun çıkıp çıkmayacağıda belli değil :(

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
destekteki arkadaşta öyle dedi fakat hocam 18600 tl para ödedim bu şekilde kullanmam enayilik olur yani , rahatsız ediyor bu ses beni normal birşey değil ve ilerde sorun çıkıp çıkmayacağıda belli değil :(
İleride sorun,bu ses yüzünden çok düşük ihtimal hocam ve artık üretilen güçlü kartların hepsinde az yada çok bu ses geliyor kulaklığını tak rahatına bak derim,garantiyle uğraşmayı sevmeyen birisi olarak.Tercih senin ama dedikleri gibi birşey yapılmıyor cw sesine.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Coil whine çok sorun etmiyolar performans etkisi yok diye.

Ancak cidden ötüyosa bazıları ötüyo harbiden o zaman değiştirirler.

Asus desteğe videolu bence ulaşıp sor.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Coil whine çok sorun etmiyolar performans etkisi yok diye.

Ancak cidden ötüyosa bazıları ötüyo harbiden o zaman değiştirirler.

Asus desteğe videolu bence ulaşıp sor.
aşırı ötmüyor kulaklık takılı değilken yaklaşınca duyabiliyorum arkadaşlarıma sordum yanımdalardı , anlamadılar bile çok ama yinede beni rahatsız etti kabul ederlerse direkt göndereceğim garantiye

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Hocam konuyu uzatıyorum ama sesin videosunu paylaşma imkanın varmı,ses çok yüksekse,yani belli bir desibelin üzerinde ise değişim yapıyorlarmış diye gördüm bir forumda.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Hocam konuyu uzatıyorum ama sesin videosunu paylaşma imkanın varmı,ses çok yüksekse,yani belli bir desibelin üzerinde ise değişim yapıyorlarmış diye gördüm bir forumda.
tabiki ama nasıl atabilirim buraya bilmiyorum

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Hocam muhtemelen birşey yapmazlar, bazıları aşırı derecede rahatsız edecek kadar sesli oluyor,uğraşmak isterseniz deneyin şansınızı,benim düşüncem uğraşma,tak kulaklığını kullan derim.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Hocam muhtemelen birşey yapmazlar, bazıları aşırı derecede rahatsız edecek kadar sesli oluyor,uğraşmak isterseniz deneyin şansınızı,benim düşüncem uğraşma,tak kulaklığını kullan derim.
hocam birde bazen sanırım emin değilim ama kasa fanları veya işlemci fanından ses yükselip iniyor sürekli çok garip bir şekilde , anlamadım ama bunun hakkında bilginiz varmı? Rüzgar sesi gibi bi geliyor bi gidiyor aynı seste çalışmıyor sistem.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
hocam birde bazen sanırım emin değilim ama kasa fanları veya işlemci fanından ses yükselip iniyor sürekli çok garip bir şekilde , anlamadım ama bunun hakkında bilginiz varmı? Rüzgar sesi gibi bi geliyor bi gidiyor aynı seste çalışmıyor sistem.
Bilemiyorum hocam,daha önce böyle bir deneyim yaşamadım,belki yaşayanlar öneriler verebilir.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Otomatik olarak ısıya göre kendini ayarlıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri