Coil Whine Asus Garanti Kapsamına Girermi?

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Yerinde olsam denemek içinde olsa asusa gönderirdim çünkü boştayken bile bence fazla bi ses.
hocam boştayken gelmiyor , boştayken fan sesi yükselip azalıyor , ekran kartına gelicek olursak oyuna girdiğim gibi ses geliyor , ayrıca furmark testinde space bastığımda göz gidince bu ses direkt yükseliyor oyunlardaki gibi geliyor

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
hocam boştayken gelmiyor , boştayken fan sesi yükselip azalıyor , ekran kartına gelicek olursak oyuna girdiğim gibi ses geliyor , ayrıca furmark testinde space bastığımda göz gidince bu ses direkt yükseliyor oyunlardaki gibi geliyor
Oyunda 250-300 fps ve üzerine çıkınca ötmeye başlıyor, benimkinde de var ki benimkinin sesi seninkinden daha fazla şu anlık değiştirmeyeceğim ama belli olmaz. Fps sabitleynce ses gelmiyor.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Oyunda 250-300 fps ve üzerine çıkınca ötmeye başlıyor, benimkinde de var ki benimkinin sesi seninkinden daha fazla şu anlık değiştirmeyeceğim ama belli olmaz. Fps sabitleynce ses gelmiyor.
v sync açınca veya fps sabitleyince gelmiyor hocam bendede , ekran kartınız ne?
Birde benimkinde 350-400de geliyor onun dışında yaklaşınca duyabiliyorum boştaykende ufak bir ses var.

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
v sync açınca veya fps sabitleyince gelmiyor hocam bendede , ekran kartınız ne?
Birde benimkinde 350-400de geliyor onun dışında yaklaşınca duyabiliyorum boştaykende ufak bir ses var.
Ekran kartım Rx 6750xt ben direkt amd yazılımından radeon chill i açıyorum fps sabitleniyor. Benimkinden gelen sesi kasadan 1-2 metre uzaktan bile rahatlıkla duyabiliyorum. Amd nin 6000 serisinde mhz ler yüksek olduğundan dolayı çoğu kartta cw çıkıyor. Değiştirsem bile yine cw li gelme ihtimali var. Ondan dolayı kararsız kaldım değiştirip değistirmeme konusunda.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Ekran kartım Rx 6750xt ben direkt amd yazılımından radeon chill i açıyorum fps sabitleniyor. Benimkinden gelen sesi kasadan 1-2 metre uzaktan bile rahatlıkla duyabiliyorum. Amd nin 6000 serisinde mhz ler yüksek olduğundan dolayı çoğu kartta cw çıkıyor. Değiştirsem bile yine cw li gelme ihtimali var. Ondan dolayı kararsız kaldım değiştirip değistirmeme konusunda.
bende fps sabitleyince yada vsync açınca ses kesiliyor fakat yinede yüksek fps ile oynamak varken neden sabit fpsde oynayayım hocam 165 hz monitörüm ama ben yinede lolde 240 fpsde oynamayı tercih ediyorum çünkü fightlarda felan ani düşüşlerden etkilenmemek için.

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
bende fps sabitleyince yada vsync açınca ses kesiliyor fakat yinede yüksek fps ile oynamak varken neden sabit fpsde oynayayım hocam 165 hz monitörüm ama ben yinede lolde 240 fpsde oynamayı tercih ediyorum çünkü fightlarda felan ani düşüşlerden etkilenmemek için.
Tabii ki yüksek fps te oynamak varken neden düşük fps te oynayalım değil mi? Değişim konusunda karar sizin. Asus a sorabilirsiniz değişim yapıyor musunuz diye.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Tabii ki yüksek fps te oynamak varken neden düşük fps te oynayalım değil mi? Değişim konusunda karar sizin. Asus a sorabilirsiniz değişim yapıyor musunuz diye.
GamingGenden arama bekliyorum yarın için , onlarla konuyu konuşacağım ve ilk ekran kartını onlara göndermemi ve onlar garantiye göndermesini ve bana ellerindeki bir kartı göndermelerini rica edeceğim büyük ihtimal kabul etmezler ama yinede deneyeceğim , onun dışında asusa gönderirim sorun yaşadığımı ve 14 günlük yasal iade değişim hakkımı kullanmak istediğimi söyleyeceğim konuyu uzatırlarsa kendileri ile thh veya sanayi bakanlığı ile uğraşırlar artık

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Ne yazık ki bu bir sorun değil. Genelde kalitesiz bobinlerde oluyor fakat kaliteli markalarda da olabiliyor bu durum. Ekran kartında en güvendiğim markalardan biri olan evga da bile bu konu için ayrı bir açıklama mevcut. Şans meselesi biraz da değiştirseler bile yeni gelen ekran kartında da mevcut ses olabilir. Bu konuya çok takıntılıysanız ne yazık ki ikinci el ekran kartını deneyerek almanız gerekiyor. Genelde ses yoksa sonradan ses yapmıyor bobinler.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
@n7cati Merhaba. Garantiye gönderdiniz mi, nasıl bir sonuç aldınız?
Merhaba , hayır göndermedim ağır oyunlardayken çok yük altında bir ses çıkıyor , ve örneğin sistemi ilk aldığımda valorantta 400-500 fps alırken coilwhine sesi geliyordu fakat sonradan o ses gitti valorant oynarken artık gelmiyor. Pubg , cod , cs2 gibi oyunlarda azda olsa ses geliyor en çokta pubg'de geliyor ama çok duyulmadıgı için sorun olmuyor.
Garanti belli bir desibel üstünü kabul ediyormuş ondan dolayı hiç göndermedim bile

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Aşırı bir ses yok. Garantiye yolladığınla kalırsın. İçim rahat etsin dersen yolla. Ama bunu değiştirseler piyasadaki kartların neredeysen yüzde 30 40ında durum böyle. 6800xt var. 10bit rernki 120 hz de alabildiğim için genelde fps sabitlerim ses yapmaz. Kulaklıkla oynarken zaten dyulmaz. Yüksek watt çeken kartların yüzde 90ında vardır. Sana aşırı gibi geliyor olabilir ama değil gayet normal.

Benten06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Msi 3060 Ti Gaming X Trio Gddr6X ekran kartı iyi bilinen bir teknoloji mağazasından aldım. 5-6 ay kutusundan çıkarılmadı açılmadı kutusunda kaldı. 3-4 gün önce sistemi kurdum fakat cihazda CW Coil Whine sorunu olduğunu anladım. Videolarını da çekdim ses net. Satıcı firmayla iletişime geçtim. Durumu anlattım ; boştayken bazen CW var. Çoğunlukla (Buzzing) Cızırt ya da Uğultu şeklinde. Oyunlarda yüke binince ya da oyun menüde veya Alt tab yapınca sıcaklik Fps arttikça ses artiyor. Dayanılmaz demiyorum ama rahatsız edici. Bakıyosun tonca para verdiğin yeni malda böyle bişey sinir bozucu. Satıcı mağazayla görüştüm en yakın mağazamızda servis e bırakılıp ana Msi servisine iletiriz ya da doğrudan siz yollayın daha hızlı ilerler dediler. Msi aradımda cihaza bakarız fakat açılması lazım diyorlar. Yepyeni bi makinanın içi açılması onay veremeyeceğimi belirttim inceleme yapılıp varsa sorun raporu tutulur değişim düşünülebilir dendi. Prosedür. Şimdi yollasam mı kararsızım. Neticede msi garanti de olsa o malın içi açılacak

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri