COMNET İNTERNET 2 YILLIK KULLANICI DENEYİMİ ! 500 MBPS PAKET

ramazanjk34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba değerli forum kullanıcıları,
2 yıldan fazla COMNET İnternet firmasını kullanmaktayım. Kullanmış olduğum paket 500 Mbps pakettir.
Firma sözleşmesiz firmadır ve ana omurgası İstanbul bölgesindedir.
Firmayı kimler kullanmalı kimler kullanmamalı ondan bahsedeceğim ve genel sözleşmesiz firmalardan bahsedeceğim bu yazı ile ufak tefek bilgiye sahip olacağınızı düşünüyorum.

- Alt yapısı,iç tesisatı ve modemi iyi olan kullanıcılar kullanmalı.
- Oyun oynayan biriyseniz İstanbul bölgesinde iyi ping değeri alırsınız ama diğer bölgeler için firmanın telegram ve facebook grubu var oraya girip aynı bölgedeki kullanıcılardan bilgi almalısınız.
- 1000 Mbps kadar sorunsuz hizmet veren nadir firmalardan biri. Hız testi zaten mevcut :)
- Müşteri hizmetlerini önemseyen kullanıcılar kullanmamalı firmayı, alt yapınız iyiyse temsilciye ihtiyacınız olmuyor.
Hafta içi 18:00 kadar arayabiliyorsunuz temsilciyi ya da destek sistemi ile yazıyorsunuz derdinizi. Çok iyi bir temsilciye sahip değiller önemli olan iyi bir iletişim kurmanız lazım. Son zamanlarda hesap kapatma olayı ortadan kalkmışa benziyor ama yine de sağlıklı bir iletişim kurmanızı öneririm. Sinirli biriyseniz kullanmayın.
Müşteri hizmetleri ile kötü konuşursanız hesabınız kapatılabiliyor düzgün iletişim kurmanız lazım dikkat etmeniz gereken en önemli konu.
Alt yapınız iyiyse selam bile vermiyorsunuz temsilciye...
- Mobil uygulama ile başvuru yaparsanız evrak gönderme ile işiniz olmaz eğer geçiş yapacaksanız sadece geçiş kağıdını sisteme yüklemeniz gerekir.

Birçok artısı var firmanın fakat her firma gibi eksileri de mevcut bunların bazılarını yazdım daha fazla bilgi almak istiyorsanız mutlaka gruplara katılın firmaların.
1000 Mbps verebilen firma kötü olma ihtimali düşük olarak görüyorum. 2 Senedir çeşitli sorunlar tabii ki yaşadık ama zamanla düzeldi yine mutlaka olacaktır sorunlar kesintisiz hizmet beklemeyin sözleşmesiz firmalardan beklenmedik sorunlar hepsinde oluyor sonuça bakmak lazım ne kadar sürede çözüme kavuşturuyorlar ve yaşanılan sorunda nasıl telafi ediyorlar.

Sözleşmesiz firmaların hepsinde sorunlar var arkadaşlar ama alt yapınız iyiyse boş yere Turk Telekoma para vermeyin ufak tefek kesintileri mazur görün sözleşmesiz firmalarda.
Alt yapınız kötüyse Turk Telekomdan alın çünkü kendi müşterilerine iyi ilgileniyorlar...

Her firma size uymayabilir iyi hizmet vermeyebilir bu o firmanın kötü olduğunu göstermez başka firmalar ile deneyin şansınızı. Bir firmanın kötü olması için 10 kişiden 8-9 tanesi şikayetçi olması lazım bence. Her şey alt yapınıza bağlı iç tesisatınıza ve modeminize bağlı bu 3 unsur iyiyse firmaların çok bir önemi yok sadece verdiğiniz ücret ve aldığınız ping değeri farklı olur.

NOT: SpeedTesteki pingin hiçbir önemi yok önemli olan oyunlarda aldığınız ping değeridir arkadaşlar. 3 ping alsam veya 10 ping alsam da çok bir yararı yok yani.

Tavsiye ettiğim firmalar: Comnet,Gibirnet,Netspeed,Türknet
Bu firmalardan hizmet alın diğerlerinin ne olduğu belli olmayan gelişmeyen firmalar.

1672246129639.png

KS

ramazanjk34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Doğduğumdan beni TT kullanan ben :D 16mb:D.
O yollardan bende geçtim hocam adsl,vdsl, son olarak fiber.
İnşallah bir gün sizin de yüzünüz güler.
Mahallenizde fiber gelmişse peşini bırakmayın size de çekilmesi için talepte bulunun.
Bana göre önemli olan mahalleye gelmesi en zor kısım bence o gerisi talebe bakıyor ne kadar fazla talep o kadar hızlı gelmesi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri