Yardım Cool Master Hava Soğucu Ters

resob453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD RYZEN 5 7500F
Ekran Kartı
MSI GEFORCE RTX 4070 VENTUS 2X
Merhaba hava soğutucu ters takılı halde gönderildi, sıcaklıklar çok yükseldiği için araştırdım ve ters takıldığını farkettim, nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz,
Anakart MSI PRO A620M-E
COOLER MASTER HYPER 212 LED TURBO ARGB 120MM HAVA SOĞUTUCU
İşlemci AMD RYZEN 5 7500F

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-06-30 at 02.53.59.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-30 at 02.53.59.jpeg
    495.6 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Image 2024-06-30 at 02.54.04.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-30 at 02.54.04.jpeg
    504.4 KB · Görüntüleme: 9

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
559
Soğutucuyu falan sökme ,uzun iş. Fanları sök. Ters döndür.

Bak aşağıdaki resimde ,fanı mavi ile gösterdiğim şekilde takarsan,fan ,soğutucu alüminyum bloğa doğru üfler. Sende ,kırmızı ile gösterdiğim fan,ters takılmış Alüminyum bloğa üfleyeceğine ,emiyor. O fanı ters çevir.

Kasanın egzost fanına bakan,soğutucunun 2. fanını da sök .Ters çevir,tak.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    253 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    258.1 KB · Görüntüleme: 13
KS

resob453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soğutucuyu falan sökme ,uzun iş. Fanları sök. Ters döndür.

Bak aşağıdaki resimde ,fanı mavi ile gösterdiğim şekilde takarsan,fan ,soğutucu alüminyum bloğa doğru üfler. Sende ,kırmızı ile gösterdiğim fan,ters takılmış Alüminyum bloğa üfleyeceğine ,emiyor. O fanı ters çevir.

Kasanın egzost fanına bakan,soğutucunun 2. fanını da sök .Ters çevir,tak.
Tamamdır hocam öyle deneyeceğim, cool master yazılı olan yerin sizin attığınız resimde ki gibi olmasına gerek yok değil mi fanların yeri değişse sorun çözülüyor.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
559
Yok ,fanların yerlerini değiştirme. Aynı fanları ,oldukları yerde ters çevireceksin.
Yani senin attığın resimde ,benim kırmızı olarak gösterdiğim fanda, cooler master yazısı görünecek.O şekil takacaksın.
Diğer fana baktığın zaman ise,cooler master yazısı olmayacak.

KS

resob453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam kablodan dolayı dönmüyor en baştan sökülmesi lazım sanırım

Ekli dosyalar

• IMG_5275.jpeg
    IMG_5275.jpeg
    2.3 MB · Görüntüleme: 13

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
559
Kablo nasıl engel oldu,tam anlaşılmıyor ama dediğin gibi kesinlikle, döndürülemiyorsa,yapacak bi şey yok Soğutucuyu söküp,180 derece döndürüp o şekil tekrar takacaksın.

KS

resob453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kablo hiç uzamıyor sabit döndürme durumu hiç yok maalesef, takarken sanırım cool master yazısına göre taktılar ama ters olduğu için yazı fanlar da ters kaldı , şimdi komple söktüğüm zaman kablolar uzamadığı için de yine aynı durumu yaşarsam kabloların komple sökülüp ona göre mi ayarlamak lazım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
559
Kablo hiç uzamıyor sabit döndürme durumu hiç yok maalesef, takarken sanırım cool master yazısına göre taktılar ama ters olduğu için yazı fanlar da ters kaldı , şimdi komple söktüğüm zaman kablolar uzamadığı için de yine aynı durumu yaşarsam kabloların komple sökülüp ona göre mi ayarlamak lazım
İllaki bi şekilde uyacaktır. Ama soğutucuyu sökmeden önce şu kablo olayını bi daha çek et ,istersen.

KS

resob453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İllaki bi şekilde uyacaktır. Ama soğutucuyu sökmeden önce şu kablo olayını bi daha çek et ,istersen.
Hocam bir sürü kablo var şunu anladım, ters takıldığı için söksem dahi kablo kısa kalıyor 180 döndürden dahi kablo kısa kalıyor diğer tarafa erişmiyor desteğe yazıyorum doğru takılışı diyor

Ekli dosyalar

• IMG_5288.jpeg
    IMG_5288.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 9

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
559
Fanların kabloları anakrtın üzerine takılı değilmi.

KS

resob453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hiç anlamıyorum ki hocam sanırım anakartın üzerinde değil.
Destekden gelen mesaj da bu

Ekli dosyalar

• IMG_5289.jpeg
    IMG_5289.jpeg
    386 KB · Görüntüleme: 5

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
hiç anlamıyorum ki hocam sanırım anakartın üzerinde değil.
Destekden gelen mesaj da bu
Tamam dediği doğru adamın da biri kasanın önündeki fanlardan havayı ilk bloğa üfleyecek diğeri de üflediğini çekip egzoz fanına doğru atacak bizde biliyoruz onu ama içeri üflemesi gereken fan kasanın girişindeki fana karşı hava üfleyince hava akışkanlığı olması gerektiği gibi olmuyor, şimdi kasanın arka plakasında çektiğiniz kısımda bi plaka var o fanların soketini ona bağlamışlar hangisi olduğunu bulmak için kabloyu takip edin fandan çıkan o fanın kablosu tek parça değildir ekleme yapıla yapıla o hub a bağlanmıştır bulduktan sonra sökün fanı çıkarın kuru cacık hocamın dediği gibi yapın

Tamam dediği doğru adamın da biri kasanın önündeki fanlardan havayı ilk bloğa üfleyecek diğeri de üflediğini çekip egzoz fanına doğru atacak bizde biliyoruz onu ama içeri üflemesi gereken fan kasanın girişindeki fana karşı hava üfleyince hava akışkanlığı olması gerektiği gibi olmuyor, şimdi kasanın arka plakasında çektiğiniz kısımda bi plaka var o fanların soketini ona bağlamışlar hangisi olduğunu bulmak için kabloyu takip edin fandan çıkan o fanın kablosu tek parça değildir ekleme yapıla yapıla o hub a bağlanmıştır bulduktan sonra sökün fanı çıkarın kuru cacık hocamın dediği gibi yapın
Telefondan göstereceğim de beceremedim işaretlemeyi anakart ile powersupply arasında yapıştırmışlar hub u onların bir tarafı rgb bir tarafı da dönmesi için giriş olması gerekiyor kabloyu takip ettiğinizde 2 parça soket sökmeniz de gerekebilir şaşırmayın o yüzden

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri