Cooler Master - Master Liquid 240ml V2 Yük Altında Çok Çalışıyor Ömrünü Etkiler mi?

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
merhabalar oyuna veya yük altına sokunca sistemi sıvı soğutmam daha hızlı çalışıyor sıvı soğutmamin ömrünü kısaltırmı veya zarar verirmi

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Gayet normal bir durum. Sisteminiz ısındıkça soğutabilmek adına pompa daha fazla akış sağlamaya çalışır. Bazı soğutmalarda fanlar da hızlanır. Üreticiler tarafından soğutmalar bu tür durumlar için optimize edilir ve soğutmalar kendilerine zarar vermeyecek hızlarda çalışacak şekilde ayarlanır.

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Gayet normal bir durum. Sisteminiz ısındıkça soğutabilmek adına pompa daha fazla akış sağlamaya çalışır. Bazı soğutmalarda fanlar da hızlanır. Üreticiler tarafından soğutmalar bu tür durumlar için optimize edilir ve soğutmalar kendilerine zarar vermeyecek hızlarda çalışacak şekilde ayarlanır.
ben ömrünü hızlı tüketir diye biraz korktumda hocam :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Olması gereken süreçte çalışıyor bir sorun yok. Eğer sesi sizi rahatsız ettiyse anakart BIOS 'u üzerinden veya anakart yazılımınızdan fan ve pompa devir ayarları yapabilirsiniz. Sorun yok yani rahat olun.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
öylede olmadı ama
Ben soğutmamı aldım. OC için müsait olduğum bir günü bekliyorum. İnce detay istiyorum. Çalışsın dursun. Sesi gelmesin diye ses yalıtımlı kasa aldım. Tamamen isteğinize göre sizde sisteminizi ayarlayın. Pompa seslerini düzeltin. Fan ayarlarını devir vs. Ama sonuçta kullanmazsanız bile o işlemci 3-4 yıl sonra ortalamanın altında olacak. Soğutma 3-4 yıllık olacak.
Ürünlerin garanti süreleri firmaların kullanım ömrü taahhütü gibi birşey oluyor. Adam bu ürün 2 yıl sorun çıkarmaz çıkarırsa ben hallederim diyor. 2 yıl sonra kendi başınasın. Benim görüşümde bu 2 yıl sonra patlaması an meselesi gibi bir durum. Tabi ki bozacak zarar verecek kadar zorlamayın ama sınırlarda dolaşmayacaksak ne için o paraları veriyoruz ?

Not: benden garantisi geçmiş ürün satın almayın

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Ben soğutmamı aldım. OC için müsait olduğum bir günü bekliyorum. İnce detay istiyorum. Çalışsın dursun. Sesi gelmesin diye ses yalıtımlı kasa aldım. Tamamen isteğinize göre sizde sisteminizi ayarlayın. Pompa seslerini düzeltin. Fan ayarlarını devir vs. Ama sonuçta kullanmazsanız bile o işlemci 3-4 yıl sonra ortalamanın altında olacak. Soğutma 3-4 yıllık olacak.
Ürünlerin garanti süreleri firmaların kullanım ömrü taahhütü gibi birşey oluyor. Adam bu ürün 2 yıl sorun çıkarmaz çıkarırsa ben hallederim diyor. 2 yıl sonra kendi başınasın. Benim görüşümde bu 2 yıl sonra patlaması an meselesi gibi bir durum. Tabi ki bozacak zarar verecek kadar zorlamayın ama sınırlarda dolaşmayacaksak ne için o paraları veriyoruz ?

Not: benden garantisi geçmiş ürün satın almayın
ses bana sorun yaratmıyor zarar vermesin ömrüne etki etmesin ömründen yemesin zarar gelmesin bu sebepten

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri