Cooler master neptun 140xl- i5 6600k oc ?

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
merhaba arkadaşlar ben yakın zamanda (paramı ev inşaatından saklamayı becerebilirsem :) ) bir system diziceğim.
Özellik olarak :
i5 6600k
msi gtx 970 4g 
cooler master neptun 140xl
16 gb Kingston 4x4 12 cl 2400
asus z170 pro gaming
Samsung evo 250gb (540-520)
aerocool gt-s black edition 750 80plus gold

[benQ 24" 1ms 144hz monitor]
[asus Cerberus klavye]
[bloody vm7a mevcut]
 Dizmek istediğim system bu ve merak ettiğim bu sistemle işlemciyi max kaça oc yapabilirim kaç dereceleri görürüm? Bu sistemde zarar vermeyecek max düzey oc için bu soğutucu yeterlimidir asıl sorum bu?
Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

mthndmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu soğutucu gayet yeterli, Overclockta 4.0 GHz yapsan yeter bence fakat 4.5 GHz'lerede çıkartabilirsin gerçekten overclock gerektiren bi işlemci.Diğer parçalara gelince gayet uyumlu stabil çalışır.

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
4.3 ghz gibi bir şey yapsam işlemci kaç derece görür acaba? ve i5 yerine eğer ki daha fazla toplayabilirsem i7 6700k alsam max kaça oc olur ve kaç derecede çalışır bu soğutucuyla

E

expert

Guest
Overclock sistem ömrünü azaltır yapma tesviye etmem
İ7 6700 al

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
ama k sürümleri zaten oc için yapılmıs bir şey ille etikisi vardır ama bilemedim

E

expert

Guest
Overclock için üretilse bile diğer donanımlarında da overclock desteklemesi lazım aşırı dar boğaz diğer donanmalari da etkiler

Satkopat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartına GTX 970 önermiyorum onu alacak paranız varsa neden daha performanslısını almayasınız. Önerim Sapphire Nitro R9 390 almanız yönünde. İşlemci sıvı soğutma ile O.C ve yükte en fazla 70 derece görür ama bu tahmini. Unlocked işlemcileri O.C yapabilin diye üretiyorlar ömür azaltma gibi bir şey söz konusu olmaz.

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Ben amd düşünmüyorum NVidia olsun. amd hem fazla elektrik çekiyor psu fazla fazla lazım cokta ısınıyor

Satkopat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok fazla ısınmaz Nitro serisi ama ne kadar köfte o kadar ekmek güç konusunda böyle. Zaten çıkacak olan Pascal serisi işlemcilerle bunlar iyice gözden düşecek.

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
amd sistemden yana degilim açıkcası intel NVidia benm için ideal. bende R9 390X düşündüm bi ara da vazgectim.

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
ev zaten öncelikli de o da benim için önemli bişey ve benm en büyük zevkime saygı gostermeyen bir kızıda kadınım yapmam. Her neyse ev 1 seneye falan bitecek kısmetse sonrasında kısmetse evlilik vs. işe gidince şu charı kas bak para lazım diyebilceğim biri herşeye değer :D :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri