Corsair 4000x SilverStone Air Blazer Marka ARGB Fan Sorunu

Golack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba, eski kasamı değiştirip Corsair 4000x aldım ve bilirsiniz ki bu kasa egzoz fansız geliyor. Ben de sirkülasyon düzgün olsun diye SilverStone Air Blazer 120R ARGB fanı aldım. Sorun şu ki, fanın ARGB kablosu, Corsair 4000x' in üzerindeki RGB kontrolcüsüyle uyuşmuyor. İnternette bir sürü çevirici kablo gördüm fakat hangisini alacağıma dair bir karar veremedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu arada anakartım ''MSI b450m-a-pro Max''. RGB ve ARGB desteği yok.​

Moderatörün son düzenlenenleri:

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Hocam şimdi size erkek ucu mu lazım uyumlu olması için? Yanlış anlamadıysam şöyle bir ürün alarak takabilirsiniz diye düşünüyorum. Boyutlarının uyduğuna dikkat edin ama.

1652799980597.png

KS

Golack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kusura bakmayın detaylı şekilde açıklayamamışım kendimi.
Hocam şimdi size erkek ucu mu lazım uyumlu olması için? Yanlış anlamadıysam şöyle bir ürün alarak takabilirsiniz diye düşünüyorum. Boyutlarının uyduğuna dikkat edin ama.

Ekli dosyayı görüntüle 1104
Söylemek istediğim şey, sonradan aldığım Silverstone fan'ın, 4000x'in kendi üzerinde bulunan rgb kontrolcüsü arasındaki uyumsuzluk. Girişleri uymuyor. Biraz araştırdığımda çevirici kablolar ile kontrolcüye bağlayanları gördüm fakat hangi kablodan alacağımı bilemedim.

Ekli dosyalar

• corsair fan giriş.jpg
    corsair fan giriş.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 5
  • corsair kontrolcü 2.jpg
    corsair kontrolcü 2.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 6
  • corsair kontrolcü.jpg
    corsair kontrolcü.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 5
  • silverstone giriş.jpg
    silverstone giriş.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 6

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Corsair kendi RGB sistemine sahip ve girişleri farklı. Bunu dönüştüremezsiniz maalesef. En azından ben bunu dönüştürebileceğiniz bir şey bilmiyorum.

KS

Golack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Corsair kendi RGB sistemine sahip ve girişleri farklı. Bunu dönüştüremezsiniz maalesef. En azından ben bunu dönüştürebileceğiniz bir şey bilmiyorum.
bu linkteki ürün sanki işime yarayabilir gibime geldi fakat dediğim gibi çok bilgi sahibi olmadığımdan emin olamadım. Çünkü youtubeda bayağı çalıştıranlar var. Başka bir sorum bu kasadaki rgb kontrolcüsüyle hangi corsair fanları ve sıvı soğutmaları uyumlu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
bu linkteki ürün sanki işime yarayabilir gibime geldi fakat dediğim gibi çok bilgi sahibi olmadığımdan emin olamadım. Çünkü youtubeda bayağı çalıştıranlar var. Başka bir sorum bu kasadaki rgb kontrolcüsüyle hangi corsair fanları ve sıvı soğutmaları uyumlu?
Bu tarz bir kablo ilk defa gördüm. İşe yarıyorsa iyi bir ürünmüş.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri