CORSAIR CC-9011190-WW İCUE 220T RGB Fanları Hakkında Yardım

Ercan4434

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,yeni sistem topluyorum son olarak kasa kaldı.CORSAIR CC-9011190-WW İCUE 220T RGB almak istiyorum.Anakartımda tek fan girişi var(Msi B450M-A Pro Max).İnternette araştırdım ancak emin olamadım.Fanları sadece kontrolcüye mi bağlıyoruz yoksa sadece rgb için mi? 3 fanı anarkarta nasıl bağlarım?

Edit:Sadece rgb içinmiş kontrolcü.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,
Eğer anakartınız üzerinde kontrolcüyü yönetebilme gibi bir özellik varsa kontrolcüyü anakartınıza bağlayıp yazılım üzerinden kontrollerini yapabilirsiniz, özelliği yoksa sadece kontrolcü ile kontrol etmekte bir çözüm yolu.

KS

Ercan4434

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BeratG' Alıntı:
Selamlar,
Eğer anakartınız üzerinde kontrolcüyü yönetebilme gibi bir özellik varsa kontrolcüyü anakartınıza bağlayıp yazılım üzerinden kontrollerini yapabilirsiniz, özelliği yoksa sadece kontrolcü ile kontrol etmekte bir çözüm yolu.

kontrolcü anakartın usb girişine bağlanıyor.Ek olarak fanları anakarta takmama gerek varmı?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Cvp: CORSAIR CC-9011190-WW İCUE 220T RGB Fanları Hakkında Yardım

Anakartınız üzerinde 2 adet fan giriş portu mevcut . Biri işlemci fanı üstünde biri de ekran kartı soketinin üstünde. Anakartınız üzerinde ARGB 3 pin yuvası mevcut değil , renk geçişlerinizi anakart üzerinden sağlayamazsınız. Sorunuzu tam anlayamadım fakat kasa ile gelen kontrolcüye kasa fanlarınızı bağlayabilirsiniz, anakart fan portlarına kasa fanı için ihtiyacınız olmaz.

KS

Ercan4434

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: CORSAIR CC-9011190-WW İCUE 220T RGB Fanları Hakkında Yardım

BatuhanKLC' Alıntı:
Anakartınız üzerinde 2 adet fan giriş portu mevcut . Biri işlemci fanı üstünde biri de ekran kartı soketinin üstünde. Anakartınız üzerinde ARGB 3 pin yuvası mevcut değil , renk geçişlerinizi anakart üzerinden sağlayamazsınız. Sorunuzu tam anlayamadım fakat kasa ile gelen kontrolcüye kasa fanlarınızı bağlayabilirsiniz, anakart fan portlarına kasa fanı için ihtiyacınız olmaz.

kontrolcüden hız kontrolü yapılabiliyor mu onu sormak istedim.yapılamıyorsa 3 fanı anakarta nasıl bağlarım?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

HaskoNN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Hocam reddit de gördüğüm kadarıyla usb ile fanları taktığınızda biosdan ayarlama yapılabiliyor. İcue'den sadece renk ayarları yapılabiliyor. Fakat psunuz modüler değilse önermem kablolama çok sıkıntı yaratıyormuş Ramleriniz 51mm yani high profile ram ise üst tarafa sıvı soğutma koyamıyorsunuz belirteyim. 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Kasanızın kontrolcüsü sadece RGB için. Fanların dönüş gücünü sağlayan kablo standart anakart soketlerine uyan DC veya PWM kablolardan birisi. Anakartınıza bir PWM fan çoklayıcı alırsanız anakarta bağlı tüm fanları anakart markanızın yazılımından yani MSI Center üzerinden kontrol edebilirsiniz. iCUE yazılımı sadece USB ile anakarta bağlı birimlerini görüyor ve kontrol etmenizi sağlıyor.

Arctic 10 Port PWM Fan Çoklayıcı Hub Kontrolcü (AR-ACFAN00175A) - 166 TL - Eğer iyi bir şey almak istiyorsanız şunu alabilirsiniz. 1 tane anakart fan soketini 10 adet fan soketine ekstra PSU SATA güç bağlantısı ile HUB üzerinden çoğaltabilirsiniz. Anakart yazılımınız o tek sokete bağlı tüm fanları tek bir fanmış gibi kontrol edebilir.

HaskoNN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: CORSAIR CC-9011190-WW İCUE 220T RGB Fanları Hakkında Yardım

ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasanızın kontrolcüsü sadece RGB için. Fanların dönüş gücünü sağlayan kablo standart anakart soketlerine uyan DC veya PWM kablolardan birisi. Anakartınıza bir PWM fan çoklayıcı alırsanız anakarta bağlı tüm fanları anakart markanızın yazılımından yani MSI Center üzerinden kontrol edebilirsiniz. iCUE yazılımı sadece USB ile anakarta bağlı birimlerini görüyor ve kontrol etmenizi sağlıyor.

Arctic 10 Port PWM Fan Çoklayıcı Hub Kontrolcü (AR-ACFAN00175A) - 166 TL - Eğer iyi bir şey almak istiyorsanız şunu alabilirsiniz. 1 tane anakart fan soketini 10 adet fan soketine ekstra PSU SATA güç bağlantısı ile HUB üzerinden çoğaltabilirsiniz. Anakart yazılımınız o tek sokete bağlı tüm fanları tek bir fanmış gibi kontrol edebilir.

Çok iyi öneri valla hocam teşekkürler benim de işime yarar fakat rgb için işe yaramıyor sanırım corsair hublar çok pahalı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Corsair markasının en büyük eksisi bence RGB HUB sistemi. Ortalama bir HUB 1000 TL civarlarında ki birde her HUB her fanı desteklemiyor oda ayrı bir dünya.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri