Corsair H55 sıvı soğutmanın RGB sorunu

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar ; Allah aşkına bana bilgisi olan birisi akıl versin . İtopya da PC topladık Asus prime b450m k2 anakartım var RGB desteklemiyor Corsair H55 sıvı soğutucu aldık ve RGB si anakart desteklemediği için yanmıyor itopya ile görüştüm Corsair commander pro diye bi kontrolcünün olduğunu bu şekilde RGB yakabileceğimi Corsair marka olduğu için farklı bir kontrolcünün çalıştırmayacağını söylediler bu kontrolcü 1.150 TL parası önemli değil . Ama boğaziçi PC den teknik ekiple görüştüm burdaki arkadaşlar da o kontrolcünün RGB yi çalıştırmayacağını RGB destekli bir anakart alıp çalıştırabileceğimi söylediler . İtopya kısmı da anakart değişse bile kontrolcü alman gerekiyor diyor ortada kaldım bu konuyla alakalı bilgisi olan birisi varmı Allah aşkına

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Dostum aynı ürünün 240mm olanını kullanıyorum ve Corsair bu üründe iCue zorunluluğunu kaldırdı diye biliyorum. Hem pompa hem de fan RGB kabloları 3pinli 5v başlıklı idi ve direkt ana kartıma veya ARGB kontrolcüme takabiliyordum. Yani ürün hakkında yanıltıcı bir bilgiye sahipler. Fanlarının RGB kafaları bunun gibi olmalı. iCue kafaları farklı çünkü. Sadece kendi kontrolcüsüne bağlanabiliyor.

1662973704160.png

Ürünün bu yukarıdakiyse eğer bir ARGB kontrolcü ile rahatlıkla kontrol edebilirsin hem pompa hem de fanı. hatta ARGB led şeti bile alıp ekstra bağlayabilirsin kontrolcüne.

Ana kart tabii ki destekleseydi eğer direkt ana karta bağlayıp masaüstü yazılımıyla dilediğin gibi kontrol ederdin. Benim de tüm fanlarım kasnaın ARGB kontrolcüsüne bağlı. Oradan sadece masaüstünden komut efekt verebilmem için tek bir kabloyla ana kartıma bağlı. Yoksa ana kartıma bağlamadan bile kasa üstündeki tuşla efektler arası geçiş yapabiliyorum. Kumandalı bir kontrolcü ile fıstık gibi kullanırsın.

20220507_221321.jpg

Bu arada soğutucunun kendi fanlarını kasnaın önüne taktım elimdeki üçlü seti bozmayayım diye :D

KS

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dostum aynı ürünün 240mm olanını kullanıyorum ve Corsair bu üründe iCue zorunluluğunu kaldırdı diye biliyorum. Hem pompa hem de fan RGB kabloları 3pinli 5v başlıklı idi ve direkt ana kartıma veya ARGB kontrolcüme takabiliyordum. Yani ürün hakkında yanıltıcı bir bilgiye sahipler. Fanlarının RGB kafaları bunun gibi olmalı. iCue kafaları farklı çünkü. Sadece kendi kontrolcüsüne bağlanabiliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 7008

Ürünün bu yukarıdakiyse eğer bir ARGB kontrolcü ile rahatlıkla kontrol edebilirsin hem pompa hem de fanı. hatta ARGB led şeti bile alıp ekstra bağlayabilirsin kontrolcüne.

Ana kart tabii ki destekleseydi eğer direkt ana karta bağlayıp masaüstü yazılımıyla dilediğin gibi kontrol ederdin. Benim de tüm fanlarım kasnaın ARGB kontrolcüsüne bağlı. Oradan sadece masaüstünden komut efekt verebilmem için tek bir kabloyla ana kartıma bağlı. Yoksa ana kartıma bağlamadan bile kasa üstündeki tuşla efektler arası geçiş yapabiliyorum. Kumandalı bir kontrolcü ile fıstık gibi kullanırsın.

Ekli dosyayı görüntüle 7009

Bu arada soğutucunun kendi fanlarını kasnaın önüne taktım elimdeki üçlü seti bozmayayım diye :D
Teşekkürler

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
1662974135577.png

Fan ve pompa Rgb'leri buraya bağlı dostum. Ayrıca kendi sitesinde bile ürünün direkt ana karta bağlanabildiği belirtiliyor. İşte ürün bazlı değil genel bir bilgiye sahip olduğu için İtopya'daki arkadaşlar bu tip önemli detayları atlayabiliyorlar veya haberdar olmayabiliyorlar.

1662974238015.png

KS

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Ekli dosyayı görüntüle 7008

Ekli dosyayı görüntüle 7009

benim soğutmada bu kablodan çıkmamış

Ekli dosyalar

• 1662973704160.png
    1662973704160.png
    83.6 KB · Görüntüleme: 4

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Kutudan ekstra çıkmıyor zaten. Fanların ve pompaların kendi kablolarının uçları böyle olmalı. Seninle aynı modelde hemfikiriz ama değil mi? Acaba başka bir modelle karıştırıyor olmayalım? Aldığın ürünün linkini atar mısın?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Kutudan ekstra çıkmıyor zaten. Fanların ve pompaların kendi kablolarının uçları böyle olmalı. Seninle aynı modelde hemfikiriz ama değil mi? Acaba başka bir modelle karıştırıyor olmayalım? Aldığın ürünün linkini atar mısın?
Ürünü bizimle paylaşın bir kontrol edelim. 1,2k para vermek yerine o özelliğe sahip bir anakarta da geçilebilir sanki .

KS

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bunları da temin ettim ama olmuyor anakart sanırım benim problemim bağlantı kuramıyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20220914_231010.jpg
    IMG_20220914_231010.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 10

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri