Yardım Çözüldü! Nzxt H5 Elite Öndeki Fanların Rgbsi Yanmıyor

Rzr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hayırlı cumalar arkadaşlar. Bir sorunum var. Kasam nzxth5 elite ve bu kasada normalde 2 adet f140 rgb fanlar takılı halde geliyor. Rgb kabloları nzxt kontrolcüye takılı halde geliyor zaten. Bende daha sonrada 3 adet nzxt f120rgb duo black fanlarını yanında 1 adette nzxt rgb kontrolcü geliyor. 1 fan arkada 2 fan üstte olacak şekilde taktım tüm bağlantılarını yaptım. Ancak sadece sonradan aldığım 3 fanın rghbsi yanıyor öndeki ikisinin rgbsi yanmıyor arkadaşlar. 2 ayrı nzxt kontrolcüsü var ikisininde usb 2.0 kablosu var ve bunların kablousunu ayrı ayrı rog b550f gaming wifi anakartımın usb e34 ve usb e12 yazan yere taktım. Ancak dedğim gibi 3 fan rgb çalışıyor öndeki 2 fanın rgbsi çalışmıyor. nzxt cam uygulamasını indirdim ve baktım 2 adet rgb controlcü gözüküyor gibi ama ilk kısımda yazan rgb kontrollerda ready diyor kullanılan ledler diyor 0/40 yazıyor. Anlamadım gitti bütün şevkim kırıldı ne yapmam lazım lütfen söyleyin. Altta fotoğraf atacağım.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-09-15 115003.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-15 115003.png
    34.7 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran görüntüsü 2023-09-15 115734.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-15 115734.png
    38.3 KB · Görüntüleme: 9
KS

Rzr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hepsini tek kontrolcüye takabiliyor musunuz?
Hocam yapamıyorım çünkü 6 tane rgb kanalı olması lazım bir kontrolcüde. Ama 3 tane var zaten birisine 3 takılı. Kasayla hazır gelen kontrolcüde öndeki iki fanın rgb kablosu takılı.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Corsair İcue da kontrolcüler ayrı ayrı gözükür, ayrı ayrı ayarları olur. Cam uygulamasında da aynı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• resim_2023-09-15_133333362.png
    resim_2023-09-15_133333362.png
    212.5 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
KS

Rzr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İcue da kontrolcüler ayrı ayrı gözükür, ayrı ayrı ayarları olur. Cam uygulamasında da aynı olabilir.
Yukarıda attığım iki fotoğrafta iki ayrı kontrolcüyüde görüyor hocam. Ama üstteki kontrolcü boş gözüküyor alttaki kontrolcüde fan adlarına kadar yazıyor. Bilmiyorum ne yapmam lazım vallahide billahide şevkim gitti sinirlerim bozuldu. Rgb kablolarda temassızlık olabilir mi abi ?

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Yukarıda attığım iki fotoğrafta iki ayrı kontrolcüyüde görüyor hocam. Ama üstteki kontrolcü boş gözüküyor alttaki kontrolcüde fan adlarına kadar yazıyor. Bilmiyorum ne yapmam lazım vallahide billahide şevkim gitti sinirlerim bozuldu. Rgb kablolarda temassızlık olabilir mi abi ?
Kabloları kontrol etmek lazım, usb girişleri değiştirip denenebilir hatta kontrolcüleri de değiştirip arıza olup olmadığı kontrol edilebilir.

İki kontrolcüyü de güç için psu ya bağladık di mi?

KS

Rzr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam güç girişlerini psuya taktım tek kabloda 2 sata girişi var kontrolcüler için ikisnide tek kablodan halletim yani. 2 başlı sata kablosuna. bakacağım birazdan kasaya.

KS

Rzr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kabloları kontrol etmek lazım, usb girişleri değiştirip denenebilir hatta kontrolcüleri de değiştirip arıza olup olmadığı kontrol edilebilir.

Hocam buyurun fotoğraf atıyorum sende bir incele

Hocam güç girişlerini psuya taktım tek kabloda 2 sata girişi var kontrolcüler için ikisnide tek kablodan halletim yani. 2 başlı sata kablosuna. bakacağım birazdan kasaya.
Fotoğrafta elimde sata kablosu var 1 adet 2 başlı iki kontrollerda buraya bağlı 2 ayrı başa bağlı

Öndeki fanlar buna bağlı

Ekli dosyalar

• 7A5CC44D-E623-4271-A2BD-07088392D615.jpeg
    7A5CC44D-E623-4271-A2BD-07088392D615.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
KS

Rzr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Hocam bahsettiğim kasayla monteli gelen kontrolcüyü sataya bağlamayı unutmuşum XDDDD. Kasanın sata kabosunu değiştririp 4lü sata taktım şimdi hepsi çalışıyor çok şükür. Deli oldum evde. Hakkını helal et senide meşgul ettik hocam.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Hocam bahsettiğim kasayla monteli gelen kontrolcüyü sataya bağlamayı unutmuşum XDDDD. Kasanın sata kabosunu değiştririp 4lü sata taktım şimdi hepsi çalışıyor çok şükür. Deli oldum evde. Hakkını helal et senide meşgul ettik hocam.
Estf. İyi eğlenceler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri