Çözülemeyen Ping Sorunum

Efecan Çetinel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhabalar biliyorum sorulması gereken yer burası değil ama hiç biryerde bana yardımcı olucak bi konu bulamadım ve buraya yazıyorum. internetimi 1-2 ay öncesine kadar normal kullanıyordum,Ondan sonra hızım düzgün gözükmesine rağmen oyunlarda sürekli ping artışım başladı normalde 60pingle oynadıgım oyunu 78 80 tarzı pinglerle oynamaya başladım azda olsa 60 a denk geliyorum sabit olarak ama birsüre sonra yine bozuluyor modem değiştirdim ekipler eve geldi sabit ip aldım yine değişmedi hat değerlerim bunlar anlayan birisi varsa yardımcı olabilirse ve ne yapmam gerektiğini söylerse çok sevinirim.Hız düşürülmesi gerekiyorsa hızıda düşürebilirim yeter ki oyun oynarken ping olmasın. hat değerlerim:
https://hizliresim.com/dVJnQo

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer sorun modem veya Windows odaklı değilse ekiplerde gelmiş eve pek yapabileceğiniz bir durum yok gibi duruyor. Modem eğer iyi değilse ısınmaya veya ağdaki diğer kullanıcıların yük durumuna bağlı ping sorunu yaratabilir. Yada Windows ta bir sorun varsa buda ping sorunu yaratabilir. Windows için aşağıda bir önerim var onu uygulayın işe yaramaz ise sorun ya internet sağlayıcınızda yada modeminizde demektir.

Ping ve genel internet sorunları içi eğer Windows yada Modem bazlı sorun yoksa aşağıdakiler işinize yarayacaktır.

@echo off

netsh winsock reset
netsh winhttp reset proxy
netsh int ip reset a.txt
netsh int ip set dns
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
netsh advfirewall reset
exit

Bu yukarıdaki echo off ve exit dahil kod bloğunun tamamını bir notepad açıp yapıştırın ve kaydet deyin. Açılan pencerede Dosya adını NetReset.bat olarak değiştirin ( isim değişebilir sonu .bat olsun yeterli ve türkçe karakter olmasın adında yeterli ) , Kayıt türünü Tüm Dosyalar yapın ve masaüstüne kaydedin. Sonra kaydettiğiniz dosyaya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın bu işlem sizin tüm ağ yapınızı sıfırlayacak. İşlem sonrası 2-3 dk. bekleyin ağ yeniden gelmeli eğer ağ gelmez ise sistemi yeninden başlatın.

KS

Efecan Çetinel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu kodları denemiştim ama hiç bi işe yaramamıstı @ugur.gozaydin superonline ve ttnet aynı altyapıyı kullanıyor evde 2tane internet var superonline da vdsl altyapıda sorun oldugunu soylediler ttnette bizle alakalı degil dedi bakalım ne olucak

KS

Efecan Çetinel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Superonline altyapıda sorun oldugunu soyluyor ttnett'ten de bir tanıdığım oturdugum yerde altyapı sıkıntısının oldugunu soyledi btk ya şikayet ettim ama altyapı sorunu varsa 2-3 sene sürer gibi gözüküyor Türkiye de...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım kötü bir durum yani. Sizin yapacak tek bir şeyiniz var oda altyapısız net kullanmak. Ama biraz pahalı tabi birde seçenek az sanırım Superbox var bildiğim sadece.

KS

Efecan Çetinel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hayır birde şöyle birşey oluyor onu anlamlandıramıyorum en büyük sorunumda bu aslında lolu euw sunucusunda oynuyorum,Eğer oyuna başlarken pingim 60 ise 60 devam ediyor sabit ufak oynamalarla 77 80 ise aynen sabit devam ediyor ve ben 80 ve üstü olunca oyunu oynayamaz hale geliyorum bunun sebebi ne olabilir her oyun ayrı ping alıyorum ve o ping ile devam ediyorum sapma olmadan

Google'a ping atıyorum 20 30 kere 25-28 arası gidiyor sonra 178 olup tekrar düzeliyor bu normal mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Oyunun sunucuları türkiyede değilse sizin altyapınız o sunucu bazlı sorun yaşıyor olabilir. Oyunun sunucu IP sine ping atın birde öyle deneyin. CMD açıp ping IP adresi yada direkt sayfa adı ve ENTER a basın. ms değerinden min, maks ve ortalama ne kadar Ping alıyorsunuz belli olur. Ya oyun yada ağ yapınız odaklı sorun gibi duruyor Ping değerine göre belli olur durum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ping seviyeniz yüksek. Ortalama 20ms civarı olması gerek google.com ve google.com.tr için. Sizin ağ kaynaklı ya evinize gelen hatta ya evin içindeki hatta yada direkt sorununuz ağı aldığınız sağlayıcıdan kaynaklı. Yapacak pek bir şeyiniz yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri