CPU Isınması

hArslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba 3 gün önce Asus tuf rtx 3060ti aldım kendi bilgisayarıma takıp furmark testi yaptım .stres testi esnasında 7 dakikada PC kapandı PC açılırken CPU hatası verdi bende bunun üzerine ryzen master'i indirdim CPU değerleri PC boşta çalışırken 70-75 arası CS2 oynarken 85 leri görüyor ve oyun esnasında PC kapanıyor sanırsam 90 derecenin üstüne çıkıyor bu ekran kartını almadan önce gtx1050ti vardı böyle sorunlar yaşamıyordum ekran kartını aldıktan sonra olmaya başladı bu stok fan var bi yardımcı olur musunuz ekran kartını 2 el aldım 2 sene garantili oyun oynarken PC kapanması beni tedirgin ediyor işlemciden mi ekran kartından mı anlayamıyorum
Usp 600w
Ana kart b550
İşlemci R5 5600

Ekli dosyalar

• IMG_20231230_062133.jpg
    IMG_20231230_062133.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20240102_021821.jpg
    IMG_20240102_021821.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 11

IsoOguz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Dostum öncelikle iyi akşamlar. Termal macun yeni mi eski mi

Büyük ihtimalle 1050 ti da sorun yasamamanın nedeni İşlemciye çok yük binmemesinden dolayı. Aslında bu kadar çok ısınmaması lazim üstelik x serisi de değil Bios da herhangi bir ayar filan açmış olabilir misin

KS

hArslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dostum öncelikle iyi akşamlar. Termal macun yeni mi eski mi

Büyük ihtimalle 1050 ti da sorun yasamamanın nedeni İşlemciye çok yük binmemesinden dolayı. Aslında bu kadar çok ısınmaması lazim üstelik x serisi de değil Bios da herhangi bir ayar filan açmış olabilir misin
Termal macun 1.5 senelik bıos dan birşey açmadım çok da anlamam oralardan dokunmadım hiç kapanma nedeni işlemci mi yoksa ekran kartı da olabilir mi

IsoOguz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yok islemciden sorun ha termal macun eskimiş biraz da onun etkisi var termal macun değiştirirsen boraz daha soğur

Boşta 70 derece. Cok oyunda 85 e filan çıkıyor ise dediğim gibi islemci sıcaklığı limite ulaşıyor kendini kapatıyor

KS

hArslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yok islemciden sorun ha termal macun eskimiş biraz da onun etkisi var termal macun değiştirirsen boraz daha soğur

Boşta 70 derece. Cok oyunda 85 e filan çıkıyor ise dediğim gibi islemci sıcaklığı limite ulaşıyor kendini kapatıyor
Resimde 85 sıcaklık benim aklımı karıştıran gtx1050ti varken böyle olmuyordu benim yapmam gereken macunu yenilemek birde falan almak dimi

IsoOguz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Fan alırsan daha da soğur. 1050 ti varken olmamasının nedeni islemci 1050 ye göre çok yüksek olduğu için islemci ısınmıyordu o yuzden kapanmıyordu bir de termal macunun etkisi var zaman içinde

Benim tavsiyem ilk olarak termal macun yenile

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
Resimde 85 sıcaklık benim aklımı karıştıran gtx1050ti varken böyle olmuyordu benim yapmam gereken macunu yenilemek birde falan almak dimi
termal macunu 6 ayda bır yenılersen daha saglıklı olurç onun dısında ıslemcı sogutucusunun vıdalarını tam sıkılmamıs gıbı.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,246
Ekran kartı değişimine denk gelmiş macun bakımı CPU ısı dan kaynaklı donma kasma kapanma sorunları meydana gelir kaliteli bir macun ile yenileme yapın stok fan da bu işlemci için sınır teşkil ediyor kule tipi bir soğutucu alırsanız daha sağlıklı bir sisteminiz olur hem işlemci den tam verim alırsınız işlemci ne kadar soğuk olursa o kadar performanslı çalışır sevgiler iyi seneler 😊

KS

hArslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartı değişimine denk gelmiş macun bakımı CPU ısı dan kaynaklı donma kasma kapanma sorunları meydana gelir kaliteli bir macun ile yenileme yapın stok fan da bu işlemci için sınır teşkil ediyor kule tipi bir soğutucu alırsanız daha sağlıklı bir sisteminiz olur hem işlemci den tam verim alırsınız işlemci ne kadar soğuk olursa o kadar performanslı çalışır sevgiler iyi seneler 😊
Ekran kartında sorun olsa ısınma gibi onda da kapanma meydana gelir mi kapanınca hemen açamıyorum PC elektrik gelmiyor 5 6 dakika ve önerebileceginiz güzel bir kule tipi sogutucu var mı

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,246
Ekran kartında sorun olsa ısınma gibi onda da kapanma meydana gelir mi kapanınca hemen açamıyorum PC elektrik gelmiyor 5 6 dakika ve önerebileceginiz güzel bir kule tipi sogutucu var mı
Soğumasını bekliyor sistem ekran kartı da ısınınca kendini kapatır ama işlemci çok yüksek sıcaklıkta şuan bu şekilde fazla çalıştırma sistemi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri