CPU Soğutucu Aldım Fakat Rgb Çalışmıyor !

KS

bilalaltin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hub u çözmeye çalışıyorum da birbirine geçirmeli mi o hub
Birbirine geçirmişler tüm fanları nası yapıcam kafam yandı , sadece direk o güç yerinidir nedir oraya takınca çalışıyor diğer türlü ben o soketleri fanlara takmaya çalışıyorum

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
O hub un altında da yuva var mı taktığınız yer değilde tam alt ucunda

KS

bilalaltin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
O hub un altında da yuva var mı taktığınız yer değilde tam alt ucunda
Nası yani hocam , ben ı güç dediğim yet ilk fanın takıldığı yer , oraya takınca çalışıyor tam tersi en altına bakınca 4 pinli yer karşılıyor aynı uçlu oraya birşey girmiyor

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Nası yani hocam , ben ı güç dediğim yet ilk fanın takıldığı yer , oraya takınca çalışıyor tam tersi en altına bakınca 4 pinli yer karşılıyor aynı uçlu oraya birşey girmiyor
O zaman hub alacaksınız yeni diye düşünüyorum anakartta rgb yuvası yok dediniz ama bi ben de bakayım

KS

bilalaltin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
fan kontrolcüsü almanız lazım uygun fiyatlı gücünü sata girişinden alan da alabilirsiniz öyle çok para vermenize gerek yok
Şimdi fan kontrol cüsü vs ne oluyor tam olarak , yani ben hem bu kasanın fanlarını hemde cpu fanı çalıştırmak istiyorum , ana kartım desteklemiyor olsa bile ne yapmam lazım reis bana biraz ayrıntılı açsan tam bilmiyorum

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Şimdi fan kontrol cüsü vs ne oluyor tam olarak , yani ben hem bu kasanın fanlarını hemde cpu fanı çalıştırmak istiyorum , ana kartım desteklemiyor olsa bile ne yapmam lazım reis bana biraz ayrıntılı açsan tam bilmiyorum
Şimdi o hub dediğim var ya siyah uzun cihaz onun gibi bi parça gücünü powersupplayın sata girişinden alcak sana 8-10 tane yuva vercek (aldığın modele göre değişir) sen o yuvalara kasandaki fanların o kapağını çıkardığın uçlarını takacaksın (kumandalı modelleri de var) hepsi senkronize çalışacak o işe yarıyor ama eğer kasandaki fanları o hub a lehim gibi bağlamışlar ise soket olsa görürdük diye düşünüyorum bilgisayarcıda yaptırman en mantıklısı olur

KS

bilalaltin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şimdi o hub dediğim var ya siyah uzun cihaz onun gibi bi parça gücünü powersupplayın sata girişinden alcak sana 8-10 tane yuva vercek (aldığın modele göre değişir) sen o yuvalara kasandaki fanların o kapağını çıkardığın uçlarını takacaksın (kumandalı modelleri de var) hepsi senkronize çalışacak o işe yarıyor ama eğer kasandaki fanları o hub a lehim gibi bağlamışlar ise soket olsa görürdük diye düşünüyorum bilgisayarcıda yaptırman en mantıklısı olur
Yani şimdi reis benim alcağım ürünü bi atsana internette gine kafam çok karıştı 😁😁 onu alıcaz aynı psu yerinden filanmı bağlıcaz

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Peki ne alacağım onu bi ürün linki olarak vs atarmısınız ? Yani ben şimdi hem pc fanlarını hemde bu cpu fanını hepsini bir yerdenmi takıp çıkarıcam
Hepsini sökeceksiniz yeni alacak olduğunuz cihaza bağlayacaksınız en mantıklısı ama bilen birinin yapması daha mantıklı benim kanaatim ürün bakıyorum bütçe zorlamayacak atacağım

KS

bilalaltin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hepsini sökeceksiniz yeni alacak olduğunuz cihaza bağlayacaksınız en mantıklısı ama bilen birinin yapması daha mantıklı benim kanaatim ürün bakıyorum bütçe zorlamayacak atacağım

Çok sağolun hocam teşekkürler bekliyorum, şunun gibi bir ürünmü ? Videosunu buldum ama oraya bu art arda olan şeyleri bağlayıp en sonra güç kaynağını mı takıcağız ki zaman ayırdınız çok sağolun video ;

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52

Çok sağolun hocam teşekkürler bekliyorum, şunun gibi bir ürünmü ? Videosunu buldum ama oraya bu art arda olan şeyleri bağlayıp en sonra güç kaynağını mı takıcağız ki zaman ayırdınız çok sağolun video ;

Aynen öyle hocam

KS

bilalaltin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
nasıl yani hocam bi fotoğraf atma şansınız var mı
Yani bu fanların oturduğu molexler fanlar 2 pinle bağlanmış , IMG_4858.jpeg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri