CPU Üst Üst Kısa Devre

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Merhaba, biraz önce işlemciyi sök tak yaptım bi işlem için, kabloları vb. Taktım düzgünce (eldiven kullanarak yaptım), pc ardı ardına aç kapa yaptı anasayfa ekranı geldi geri kapandı açılmaz oldu cpu yu tekrar söküp kontrol ettiğimde düz pin kısmı çok hafif kararmış gibiydi yarım cm çevresinde, eldivenli lelimle sildim geçti tekrar taktım yine açılmıyordu? İşlemi yapmadan önce sapasağlam kullanıyordum sorun işlemciden olabilir mi?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Merhaba, biraz önce işlemciyi sök tak yaptım bi işlem için, kabloları vb. Taktım düzgünce (eldiven kullanarak yaptım), pc ardı ardına aç kapa yaptı anasayfa ekranı geldi geri kapandı açılmaz oldu cpu yu tekrar söküp kontrol ettiğimde düz pin kısmı çok hafif kararmış gibiydi yarım cm çevresinde, eldivenli lelimle sildim geçti tekrar taktım yine açılmıyordu? İşlemi yapmadan önce sapasağlam kullanıyordum sorun işlemciden olabilir mi?
Psuyu kapat kabloyu cek sonra acma tusuna 15 20 saniye basili tut

KS

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Psuyu kapat kabloyu cek sonra acma tusuna 15 20 saniye basili tut
Olmuyor hocam, anakart ram de elektrik var rgb yanıyor ama işlemciden tık yok, taktıktan sonra anakartda cpu ışığı yanıyordu araya termal macunda katı belki diyorum arıza tahminimce işlemcide garantiye mi göndersem olmazsa

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Olmuyor hocam, anakart ram de elektrik var rgb yanıyor ama işlemciden tık yok, taktıktan sonra anakartda cpu ışığı yanıyordu araya termal macunda katı belki diyorum arıza tahminimce işlemcide garantiye mi göndersem olmazsa
Gonder belki islemciyi yakmissindir

KS

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Sol altta hafif leke var, önceden yoktu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
KS

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Taktiginda bip bip diye ses geliyor mu
Hayır hiçbir tepki yok, anakartı sesli ayarlamadım zaten kontrol ışıkları var orada ve bugün ilk taktığımda cpu yanıyordu kısa devre yaptı tekrar, sonra açıldı anasayfaya tekrar gitti şuanda hiçbir tepki yok, fanlarda dönmüyor zaten ram rgb leri yanıyor sadece anakart elektrik alıyor sorun işlemcide bence, kararmalar var kısa devre bu hâle getirmiş olabilir belki tam otutturamadım takarken

Ekli dosyalar

• 6F8CAC29-564C-48B4-89E7-34C06986BB94.jpeg
    6F8CAC29-564C-48B4-89E7-34C06986BB94.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 8

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Hayır hiçbir tepki yok, anakartı sesli ayarlamadım zaten kontrol ışıkları var orada ve bugün ilk taktığımda cpu yanıyordu kısa devre yaptı tekrar, sonra açıldı anasayfaya tekrar gitti şuanda hiçbir tepki yok, fanlarda dönmüyor zaten ram rgb leri yanıyor sadece anakart elektrik alıyor sorun işlemcide bence, kararmalar var kısa devre bu hâle getirmiş olabilir belki tam otutturamadım takarken
Garantiye gonder o zmn islemciyi

KS

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Garantiye gonder o zmn islemciyi
Hocam garantiden geldi şuan, yapan adamla da görüştüm çatır çatır çalışıyor dedi, eve geldim taktım işlemciyi bağladım kabloları pinlerde temizlenmişti: yine aynı: fanlarda hareket yok sadece ram ışıkları yanıyor, üst üste kısa devre sonucu psu bozulmuş olabilir mi?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Hocam garantiden geldi şuan, yapan adamla da görüştüm çatır çatır çalışıyor dedi, eve geldim taktım işlemciyi bağladım kabloları pinlerde temizlenmişti: yine aynı: fanlarda hareket yok sadece ram ışıkları yanıyor, üst üste kısa devre sonucu psu bozulmuş olabilir mi?
Ramler bozuk olabilir mi?

KS

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
anakartin pinlerini eğmedin umarım bi kontrol edermisin
Hayır hocam, işlemci olayından önce stabil çalışıyordu ve kabloları ellemedim ve ram rgb leri yanıyor demekki anakart güç alıyor cpu ek güç soketinde veya power sw de ya da psu da sorun olabilir gibime geliyor

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Hayır hocam, işlemci olayından önce stabil çalışıyordu ve kabloları ellemedim ve ram rgb leri yanıyor demekki anakart güç alıyor cpu ek güç soketinde veya power sw de ya da psu da sorun olabilir gibime geliyor
Eger anakart isik yakiyorsa psuda guc vardir

Hpylx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Garantiden geldiyse sorun büyük ihtimalle anakarta, yinede önce ramleri çıkar ve teker teker takıp dene.

KS

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Garantiden geldiyse sorun büyük ihtimalle anakarta, yinede önce ramleri çıkar ve teker teker takıp dene.
Fanların dönmemesi işlemcinin tepki vermediğini gösterir hocam ramlerle alakası yok çünkü pc yi ilk topladığımda ram arızası vardı ama kasa çalışıyordu, sorun anakart gibi geliyor banada olay olmadan önce canavar gibi çalışıyordu

Hpylx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konuyu tekrar okuyup yazıyorum, cpu soketinde bir sorun var gibi görünüyor. Pc ye ne taktın?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri