crash hatası alıyorum

tyln

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba. Elimde i9 12900KF işlemci ve EVGA 3080 Ti ekran kartı var. Ağırlıkla PUBG oynuyorum. Fakat şöyle bir sıkıntım var 3 4 saat oynadıktan sonra crash hatası veriyor ve bunu her zaman yapıyor. Ekran kartını 1660 Ti ile değiştiğimde herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Ekran kartını 2 kere servise gönderdim sıkıntı yok dediler. pak dosyalarını sildim. Dosya bütünlüğünü doğruladım çekirdek sayısını bile düşürdüm defalarca format attım. Yönetici olarak çalıştırdım. Her türlü ekran modu ve ayarlarını denedim. Power'ını bile değiştim. Denemediğim metot kalmadı. PUBG de 3 4 saat aralıklarla diğer oyunlarda ise kafasına göre canı ne zaman isterse hata veriyor. Son çare sizler 😃Bana yardımcı olabilecek var mı?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Herkese merhaba. Elimde i9 12900KF işlemci ve EVGA 3080 Ti ekran kartı var. Ağırlıkla PUBG oynuyorum. Fakat şöyle bir sıkıntım var 3 4 saat oynadıktan sonra crash hatası veriyor ve bunu her zaman yapıyor. Ekran kartını 1660 Ti ile değiştiğimde herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Ekran kartını 2 kere servise gönderdim sıkıntı yok dediler. pak dosyalarını sildim. Dosya bütünlüğünü doğruladım çekirdek sayısını bile düşürdüm defalarca format attım. Yönetici olarak çalıştırdım. Her türlü ekran modu ve ayarlarını denedim. Power'ını bile değiştim. Denemediğim metot kalmadı. PUBG de 3 4 saat aralıklarla diğer oyunlarda ise kafasına göre canı ne zaman isterse hata veriyor. Son çare sizler 😃Bana yardımcı olabilecek var mı?
Driver ı DDU ile silip aşağıdan yükler misiniz ?
DDU link

KS

tyln

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Denedim olmuyor.kartı da gönderdim hata bulamadılar nasıl birşey anlamadım

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016

Bios sürümü güncel değilse güncelleyip denermisin

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
1920×1080 de oynuyorum monitör alienware 24.5 aw2521hfa 240hz .aslında oyunun grafik ayarlarını nvidiaya bıraktığım zaman sıkıntı olmuyor.ama o ayarlarda hepsi ultra.sadece pubg değil age of empires ve wot da da aynı sıkıntıyı cıkarıyorr.oyunun keyfi çıkmıyor anlıyacağın
Dostum işlemcin i9 ekran kartin 3080 1920x1080 de oynatirsan darboğaza girer bu tarz crash hatalari alman normal dar boğaz olmamasi için çözünürlüğünü 2k olarak ayarla birde öyle dene crash hatasi almaktan kurtulacaksin

KS

tyln

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
iyide monitörüm 2k değilki monitörümü değişmem lazım yada farklı birşeymi yapmam lazım???

KS

tyln

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
darboğaz durumuda yok yeni bios geldi bugün onuda denedim.sorunu çözene hediyem var hadi bakalım kim halledecek
( cpu ayarlarını kısmadan )

KS

tyln

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dump dosyalarını çıkardım.hatayı bulabilecek biri varmıdır acaba

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri