Öneri Cs2 İçin Sistem Toplama

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
İşlemci
Ryzen 7 7800X3D
Ekran Kartı
4070 Super
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da yazdığım gibi CS için sistem toplayacağım, aslında ekran kartı, işlemci ve monitör kısmında ne alacağıma karar verdim ancak kalan parçalarda bütçeden kısmadan yine güçlü ve uzun bir süre beni idare edecek şeyler tercih etmek istiyorum ve sistemimi en düşük gecikmeye sahip parçalardan oluşmasını istiyorum eğer parçalar arasında böyle fark var ise konu hakkında bilgim yok çünkü, şimdiden teşekkürler öneriler için

Not: Bütçe soracak arkadaşlar için bir bütçe belirlemedim ne kadar gerekirse o kadar vereceğim ve uzun bir süre yeni sistem toplamak istemiyorum. Bilgisayarı CS için topluyorum evet ama ara sıra başka oyunlarda oynayacam elbet ama ana hedef FPS oyunları.

Almayı Düşündüğüm parçalar;

Ekran kartı: 4070 Super
İşlemci: Ryzen 7 7800X3D
Monitör: BenQ 360 Hz

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,169
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da yazdığım gibi CS için sistem toplayacağım, aslında ekran kartı, işlemci ve monitör kısmında ne alacağıma karar verdim ancak kalan parçalarda bütçeden kısmadan yine güçlü ve uzun bir süre beni idare edecek şeyler tercih etmek istiyorum ve sistemimi en düşük gecikmeye sahip parçalardan oluşmasını istiyorum eğer parçalar arasında böyle fark var ise konu hakkında bilgim yok çünkü, şimdiden teşekkürler öneriler için

Not: Bütçe soracak arkadaşlar için bir bütçe belirlemedim ne kadar gerekirse o kadar vereceğim ve uzun bir süre yeni sistem toplamak istemiyorum. Bilgisayarı CS için topluyorum evet ama ara sıra başka oyunlarda oynayacam elbet ama ana hedef FPS oyunları.

Almayı Düşündüğüm parçalar;

Ekran kartı: 4070 Super
İşlemci: Ryzen 7 7800X3D
Monitör: BenQ 360 Hz
Monitörün linkini atabilir misiniz ? 25k fiyatı olan model ise tavsiye etmem pek. Bütçeniz nedir sistem ve monitör için ? Eğer monitör bahsettiğim ise onun yerine Oled monitör alıp çok daha düşük tepkime süresiyle oynayabilirsiniz.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,169

Hocam ilk kez CS için BenQ önermeyen birini duyuyorum
27 inç fakat o bütçede şu var mesela
27k fiyatı var. Türkiye'ye pek 27 inç altı Oled gelmiyor fakat sırf gecikme süresi ve görüntüsü için bunu seçerdim. Ayrıca o attığınız modele o parayı asla vermezdim, sistem için bütçe nedir ?

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Hocam bütçe gerekirse tüm sistem için 100.000 TL henüz almadım ama alacağım 27inç maalesef beğenemedim çok büyük geliyor FPS oyunları için. BenQ tevsiye etmeme sebebiniz nedir CS-Valorant gibi oyunlar için en iyisi bu deniyor yanlış mı bu ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,169
Hocam bütçe gerekirse tüm sistem için 100.000 TL henüz almadım ama alacağım 27inç maalesef beğenemedim çok büyük geliyor FPS oyunları için. BenQ tevsiye etmeme sebebiniz nedir CS-Valorant gibi oyunlar için en iyisi bu deniyor yanlış mı bu ?
Dyac isimli teknoloji için genelde söylüyorlar fakat asla o parayı hak ettiğini düşünmüyorum, normal bir 360hz 12k 13k fiyattayken bunu 25k ya satıyorlar asla vermezdim. Yerinizde olsam düşük inç OLED beklerdim veya 27 inç alırdım. Sistem için şuna bakabilirsiniz
Görseldeki gibi özelleştirirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1721569388114.png
    1721569388114.png
    64.3 KB · Görüntüleme: 8
KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Dyac isimli teknoloji için genelde söylüyorlar fakat asla o parayı hak ettiğini düşünmüyorum, normal bir 360hz 12k 13k fiyattayken bunu 25k ya satıyorlar asla vermezdim. Yerinizde olsam düşük inç OLED beklerdim veya 27 inç alırdım. Sistem için şuna bakabilirsiniz
Görseldeki gibi özelleştirirsiniz.
Öneri için teşekkürler hocam, bir de TN panel olması yine FPS oyunları için önemli bir etken değil mi. Dediğim gibi para konusu önemli değil sadece ilerde şu daha iyi bir monitormus onu alsaymisim demek istemiyorum

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
213
Mutlaka oled olması gerekiyor diye bir şartla sınırlamaıyorsanız:
Dell Alienware serilerini bir inceleyin isterseniz.
Alienware 25 Gaming Monitor - AW2523HF

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,169
Öneri için teşekkürler hocam, bir de TN panel olması yine FPS oyunları için önemli bir etken değil mi. Dediğim gibi para konusu önemli değil sadece ilerde şu daha iyi bir monitormus onu alsaymisim demek istemiyorum
Oled panel varken TN panelin yüzüne bakmazdım, rica ederim.

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Teşekkürler arkadaşlar öneriler için, oledi biraz araştırayım o zaman

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri