D.O.C.P. Ayarı Açıkken Ramlar Mavi Ekrana Sebep Oluyor.

Tiasuva

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Yukarıda bir öneride bulundum.ama bu çözüm sadece benim donanımlarım için geçerli olabilir.benim "asus rog strix b550-e gaming"model anakartım mevcut.ryzen9 5950x işlemcim var.ve bios güncellemelerimi yaptım. Anlattıgım üzerede docp u açtıktan sonra mhz sini el ile 3533 mh ye aldım .şu an oyun oynamasamda aktif olarak ağır yüklerde bırakıp renderler alıyorum.daha once çok mavi ekran alıyordum ama bu şekilde almıyorum.docp ayarlarım görseldeki gibi.
Saolun deneyecegim bende de aaus tuf b450m plus anakart ve ryzen 5 5600 islemci var yani sizin islemler bende de olabilir

ellidokuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yukarıda bir öneride bulundum.ama bu çözüm sadece benim donanımlarım için geçerli olabilir.benim "asus rog strix b550-e gaming"model anakartım mevcut.ryzen9 5950x işlemcim var.ve bios güncellemelerimi yaptım. Anlattıgım üzerede docp u açtıktan sonra mhz sini el ile 3533 mh ye aldım .şu an oyun oynamasamda aktif olarak ağır yüklerde bırakıp renderler alıyorum.daha once çok mavi ekran alıyordum ama bu şekilde almıyorum.docp ayarlarım görseldeki gibi.
Elimle nasıl yapıcağımı bilmiyoru. Bende en azından 3200 mhz çalışsın o da yeterli olur diye düşünüyorum ama biosta tek profil var onu da açıyorum ve direk 3600 mhz çalışıyor başka nereyi kurcalamam gerek bilmiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri