Daha ilk günden ders işlemek?

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Arkadaşlar bilmiyorum sizde oldumu 11. Sinif bugun okulun ilk gunu biyoloji vardı hoca yarin ders islicem dedi bugun bakim dedim o ne ya daha matematik kimya napacaz biz?

12. Sinif olanlar da yardim edebilir mi cok pis strese girdim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Hocam ne anlatmak istediniz anlamadım ? Bende 11 im bugün gitmedim haftaya kadarda gitmicem.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Eğer ciddi şekilde yapamam diyorsan bölümünü değiştirmen daha mantıklı olabilir ama bir şekilde sözlü v.s kurtarırım notu diyorsan kal. Gerilimini anlıyorum zamanla sakinleşirsin umarım dayanamadığın zaman olacaktır elbet ders sırasında durumunu korumak için yat biraz dinlen ders gerilimini odağını düşürmek için başka aktiviteler aklında düşünebilirsin deneyebilirsin sıkıcı ders olduğunda dinlemesi hayli zaman alıyor bölüm değiştirsen bile yine karşına çıkıyor istemediğin dersler yapacak bir şey yok maalesef sağlam kafa kalmıyor dediğin gibi.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
11 Biyoloji ağır ezber. Selin hocayı takip et oradan halledersin. 12 de de adam akıllı zorlayacak bitki var. Zor geldiğini biliyorum ama YKS'den 1-2 yıl sonra kolaymış aslında ya diyeceksin. Sayısal sana göre değilse EA' dan deli gibi mat kasıp güzel sıralama yaparsın.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Eğer ciddi şekilde yapamam diyorsan bölümünü değiştirmen daha mantıklı olabilir ama bir şekilde sözlü v.s kurtarırım notu diyorsan kal. Gerilimini anlıyorum zamanla sakinleşirsin umarım dayanamadığın zaman olacaktır elbet ders sırasında durumunu korumak için yat biraz dinlen ders gerilimini odağını düşürmek için başka aktiviteler aklında düşünebilirsin deneyebilirsin sıkıcı ders olduğunda dinlemesi hayli zaman alıyor bölüm değiştirsen bile yine karşına çıkıyor istemediğin dersler yapacak bir şey yok maalesef sağlam kafa kalmıyor dediğin gibi.
Din dünyanın en sıkıcı dersi benim için. Aşırı sıkıcı , kafamı koyup başka şeyler düşünüyorum veya resim çiziyorum. Hocanın umrunda değil zaten okutturuyor ve telefonla oynuyor.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Din dünyanın en sıkıcı dersi benim için. Aşırı sıkıcı , kafamı koyup başka şeyler düşünüyorum veya resim çiziyorum. Hocanın umrunda değil zaten okutturuyor ve telefonla oynuyor.
Din dersini kaale almıyorlar pek geneli aynı söylediğiniz gibi serbest bırakıyor sınıfı. Biraz eskiye dönüldüğünde zorla din dersinde katı şekilde eğitim veriliyordu malum olaylardan dolayı ve dini konuları ciddi alınıyordu biraz daha. Akabinde unutmadık onları da iyilikle eğitim vermeyip çocukları zorlayan malum hocaları. :)

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Din dersini kaale almıyorlar pek geneli aynı söylediğiniz gibi serbest bırakıyor sınıfı. Biraz eskiye dönüldüğünde zorla din dersinde katı şilde eğitim veriliyordu malum olaylardan dolayı ve dini konuları ciddi alınıyordu biraz daha. Akabinde unutmadık onları da iyilikle eğitim vermeyip çocukları zorlayan malum hocaları. :)
55 aldım hocam sınavdan. Yurt dışında laik yönetilen ülkelerin hiç birinde din yok. Yunanistan'da Norveç'te falan var onlarda laik değil. Aslında bizde laik değiliz ama bence olmasına gerek yok.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
55 aldım hocam sınavdan. Yurt dışında laik yönetilen ülkelerin hiç birinde din yok. Yunanistan'da Norveç'te falan var onlarda laik değil. Aslında bizde laik değiliz ama bence olmasına gerek yok.
Doğrudur kişinin kendi dini yönü olacağı zaman detaylı araştırıp istediğine inanabilir dayatmak lazım değil. Lise için pek ciddiye alınmasına gerek yok sınavını yapıp halledersin ben de fazla not yapmazdım gerek duymadım.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Doğrudur kişinin kendi dini yönü olacağı zaman detaylı araştırıp istediğine inanabilir dayatmak lazım değil. Lise için pek ciddiye alınmasına gerek yok sınavını yapıp halledersin ben de fazla not yapmazdım gerek duymadım.
Ben son 2 dk kala çalışıyorum , Müslümanım Elhamdulillah ama dediğiniz gibi isteyen araştırıp ona göre yol alır. Din derslerinin pek faydası veya zararıda yok. Hayırlısıysa laik olacağımız günlerde gelir inşallah. Bu derste sınıfın en kötülerinden bile düşük not alıyorum bende anlamadım. Keşke isteyen derse girip sınavı olsa. Diğer laik ülkeler gibi zorunlu olmasa keşke.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri