Daha Önce Hiç BİM de Çalıştınız Mı?

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
490
çalınan mal değil kasada eksik çıkarsa bakan kişiden kesiliyor diye biliyorum öyle bir şey olsa bimdekiler maaş alamaz hocam
Çalınan mal ile sizin bir alakanız olamaz. Bundan sorumlu tutulamazsınız. Güvenlik kamerası ile mağaza sorumlusu bildirirse eğer kolluk kuvvetleri ilgilenir. Maaşınızdan kesilmez.
Sadece kasada açık varsa maaştan kesilir veya cebinizden ödeyerek açığı kapatırsınız. Tırnakçı ile bir kere karşılaştım. Yaklaşık 20 kere parayı al ver yapmaya kalkıştı ve aklım karışsa muhtemelen çarpabildiği kadar parayı çarpacaktı. Benim matematiğim oldukça iyidir ve asla karıştırmam. En son sırada bekleyenler çoğalınca kasayı kapatıp mağaza sorumlusunu çağırmak üzereyken ve jandarmaya haber vereceğimi söyleyince adam "paramı geri ver" dedi. Parasını geri alıp hiç bir şey almadan gitti. Mağaza sorumlusuna sordum şansızlığımıza o gün güvenlik kameraları arızalanmış ve adamı jandarmaya bildiremedik.
Uzun lafın kısası tek dikkat etmen gereken parayı doğru saymak, yanlış para üstü vermemek olur kasadayken. Başka bir maddi sorumluluğun yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri