Darboğaz sorunu

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Rx 6800 xt ekran kartım var 2 k full ayarlarda dota 2 oyununda mesela 50 60 lık ekran kartı kullanımı alıyorum ama ne kasma ne takılma nede fps drop gibi sorunları yaşamıyorum ama gta 5 açıyorum ayarlar en fullde destekliyor birini bi tık düşürünce 80 85 lere düşüyor ekran kartı kullanımı işlemcim ryzen 5600 yani işlemciyi degistirsem daha rahat edermi bilgisayar bu durum normal mi

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
2K da darboğaz yapmaz ki. Dota ekran kartını çok kullanmıyorsa FPS sorunu yoksa normal. GTA da ayar düşürünce darboğaz olmaya başlar doğal olarak ekran kartı kullanımı düşer. Ben bir sorun göremedim.

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
2K da darboğaz yapmaz ki. Dota ekran kartını çok kullanmıyorsa FPS sorunu yoksa normal. GTA da ayar düşürünce darboğaz olmaya başlar doğal olarak ekran kartı kullanımı düşer. Ben bir sorun göremedim.
İşlemciyi yukseltsem daha rahat edermi sistem şimdi bazen anlık olarak droplar giriyor gta da onu cozemedim bi yani gta ya özel bi sorun sanırım oyun oynama zevkini biraz kötüye etkiliyor

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
İşlemciyi yukseltsem daha rahat edermi sistem şimdi bazen anlık olarak droplar giriyor gta da onu cozemedim bi yani gta ya özel bi sorun sanırım oyun oynama zevkini biraz kötüye etkiliyor
İşlemciyi yükseltseniz tabii ki sistem daha rahat çalışır. Çünkü işlemci güçlenir doğal olarak da kullanımı az olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri