Dark 40cm 4pin RGB Kontrol Hakkında

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Ben Dark 40cm 4pin RGB şerit aldım ve anakartımdaki 12v rgb girişine bağladım. Ürünün açıklamasında Aura sync ile uyumlu yazıyor fakat yazılıma girdiğimde ürünü göremiyorum ve ram, ekran kartı ürünlerimle aynı renkte yanmıyor standart yanıp sönüyor.

Bu üründen kullanan aynı sorunu yaşayan ya da bilgisi olan var mı acaba?

Ürün bu;

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Anakart modeliniz nedir acaba ? Normalde gormesi lazim ben de led bakiyorum şüphelendim.

KS

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
H610M-D D4 modeli. 12V GRB girişi var direk oraya takmam gerektiği söyleniyor taktım ledler yanıyor fakat asus yazılımında diğer aygıtlarımla birlikte çalışmıyor. standart elektrik vermiş gibi yanıp sönüyor.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
H610M-D D4 modeli. 12V GRB girişi var direk oraya takmam gerektiği söyleniyor taktım ledler yanıyor fakat asus yazılımında diğer aygıtlarımla birlikte çalışmıyor. standart elektrik vermiş gibi yanıp sönüyor.
Kontrol etmek için argb girisine takilmasi lazım değil mi zaten ? Bu led sanirsam ondan değil.

/

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Kontrol etmek için argb girisine takilmasi lazım değil mi zaten ? Bu led sanirsam ondan değil.

/
Bu linkteki renkleri kontrol edilebilir olani. Sizin aldiginiz galiba sadece rgb. Anakartinizda argb girisi yoksa maalesef o sekilde kontrol edemezsiniz. Yine de daha detayli bilen biri yazarsa daha iyi olur. Ben biraz varsayim yapıyorum

KS

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
argb şeklinde demek istemedim aslında suan anakartımın üzerinde ekran kartım ve ramlerimdeki rgbleri armoury cratede 4-5 farklı seçenekte renklendiriyorum. Bu yazılımla birlikte senkron olabileceği yazıyor ürün açıklamasında. Suan ürün rainbow şeklindede yanmıyor mesela sırayla tek renk yanıp sönüyor.

KS

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu linkteki renkleri kontrol edilebilir olani. Sizin aldiginiz galiba sadece rgb. Anakartinizda argb girisi yoksa maalesef o sekilde kontrol edemezsiniz. Yine de daha detayli bilen biri yazarsa daha iyi olur. Ben biraz varsayim yapıyorum
Desktop Screenshot 2022.06.29 - 18.03.03.70.png
Desktop Screenshot 2022.06.29 - 18.02.52.91.png

yani şu şekilde söyleyim burdaki aygıtları program arayüzünde sağ üstteki gibi modlarda ışıklandırıyorum. anakartımda zaten argb yok ama bu modlarla calıstırabiliyorum diger aygıtları. 12v 4 pine taktığım led şerit ise kafasına göre sırayla renk yanıyor kabloyu çıkarmadan kapatamıyorum bile sadece eletrik almıs gibi:) Kontrol edilemiyor olsa ürün açıklamasında yazılımla uyumluluğu olmaz diye düşündüm o yüzden konu açtım :) en azından bu üründen kullanacak arkadaşlarda vardır merak eden onlarda bilgilenmiş olur :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
ARGB değil ürün o sokete takmamalısınız. 4 pin 12V soketine takmalısınız. Senkron etmeden yanıyor mu tek başına, sadece kendisi? Birde diğer RGB sistemleri ARGB 'mi yoksa RGB 'mi? Birde LED yanıyor ve sönüyor demişsiniz nasıl bir video paylaşmanız mümkün müdür?

KS

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ARGB değil ürün o sokete takmamalısınız. 4 pin 12V soketine takmalısınız. Senkron etmeden yanıyor mu tek başına, sadece kendisi? Birde diğer RGB sistemleri ARGB 'mi yoksa RGB 'mi? Birde LED yanıyor ve sönüyor demişsiniz nasıl bir video paylaşmanız mümkün müdür?
RGB ürün evet 12v 4 pin slotuna taktım zaten anakartımda 5v 3 pin slotu yok diğer fanlarım kasam 4000x oldugu icin corsair onları zaten icueden kontrol ediyorum onlar usb girişi ile bağlı biliyorsunuzdur apayrı bir mevzu.benım sorunum bu şerit ledi dedigi gibi 4pin 12v slotuna bağladım fakat Senkron etmeden yanıyor yani standart yanıp sönüyor ana renkler şeklinde sırayla hatta kapatma şansımda olmuyor kabloyu cıkarmadan. Ürün ilanını attım oradada senkron şekilde çalışır ve aura sycnc ile uyumlu yazıyor fakat programa girip modları tıkladıgımda sadece ramlerim ve ekran kartımın led kısmında değişiklik oluyor.

KS

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Armory Create yazılımından mı kontrol etmeye çalışıyorsunuz yoksa Aura Sync 'mi indirdiniz?
armoury crateden kontrol etmeye calısıyorum zaten edemiyorum:) sync artık crate olarak var diye biliyorum sitesinde sync secenegi altında crate yazılımını indiriyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
armoury crateden kontrol etmeye calısıyorum zaten edemiyorum:) sync artık crate olarak var diye biliyorum sitesinde sync secenegi altında crate yazılımını indiriyor.
Değiştirmişler, önceden ayrı ayrı ikisinde de sunuluyordu.

DARK ile yada ürünü aldığınız yer ile iletişime geçin derim. Üründe bir sıkıntı olabilir. Birde size tavsiyem başka iyi bir markadan ürün seçin eğer iade ederseniz.

KS

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Değiştirmişler, önceden ayrı ayrı ikisinde de sunuluyordu.

DARK ile yada ürünü aldığınız yer ile iletişime geçin derim. Üründe bir sıkıntı olabilir. Birde size tavsiyem başka iyi bir markadan ürün seçin eğer iade ederseniz.
evet değişmiş bende indirirken öğrendim :) başka ürünlere yöneldim bende açıkçası. Aldığım yere geri bildirim yaptım cevap bekliyorum şuan. Birde 12v giriş olduğu için bildiğimiz 12v rgb şerit ledler acaba uyum sağlar mı diye düşünmüyor değilim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri