Ddu ile driver sildikten sonra siyah ekran, yavaşlama sorunu

Cainer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar yaklaşık 1 ay önce dönüştürücü kablo arıza verdi ve yenisi aldım. Aldıktan sonra bilgisayarda siyah ekran sorunu, bilgisayarı başlattıktan 2-3 dakika sonra yüklenme ekranın gelmesi gibi sorunlar yaşadım ve sorunumu bilgisayarı aldığın yere ilettim gerekli testler mağazada yapıldı ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı. Belki kablolarda sıkıntı vardır diyerek kabloları değiştirdik yeni dönüştürücü aldık yetmedi eski monitörüde kullandım fakat sonuç yine aynıydı. Bir arkadaşımdan bilgi aldım oda bana ekran kartı driver'ını ddu programı ile silmemi ve yeniden driver kurmamı söyledi bende dediğini yaptım ve siyah görüntü sorunu gitmişti. Fakat bilgisayar açılırken siyah ekran gelip 2-3 dakika sonra gidiyor yerine yükleme ekranı geliyordu bir süre böyle devam ettim AMD software'den kayıt almam gerekiyordu fakat kayıt bölümü gitmişti bende ddu uygulamasını kullanmadan AMD software programını denetim masasından sildim. Eski sürümü yükleyeyim derken 195 kodlu bir hata aldım bir süre farklı forumlarda dolaştım ve ddu ile ekran kartının kalan dosyalarını silmem gerektiğini öğrendim. Silinme işlemi bitmiş tam restart attıktan sonra siyah ekran sorunu ile karşılaştım ve biosa girdim bios normal bir şekilde çalışıyordu bende biostan çıktım ve bilgisayar ekranı geldi AMD sürücüsünü indirmek için Google Chrome'a girmeye çalıştım fakat tepki vermedi bende bilgisayarımda olan eski AMD sürücüsünü indirmek için indirilenler klasörünü açmaya çalıştığında yukarıdaki barda yeşil bir bar çıktı ve yüklenmeye başladı fakat yeşil bar çok yavaş doluyordu en sonunda klasör açıldı sürücüyü indirmek için tıkladım fakat tepki vermedi resimlerime videolarıma girdim videoların resimleri gitmiş tıkladığımda tepki vermedi Windows arama çubuğuna tıkladım oda tepki vermedi bilgisayar sanki donmuş gibiydi Sorunuma yardım edebilir misiniz acaba?

İşlemci : Ryzen 3 2200g
Ekran kartı : Asus Rx 570 4gb
Ram : 8gb 3000mhz (markasını bilmiyorum)
Anakart Asus ex a320m

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Cvp: Ddu ile driver sildikten sonra siyah ekran, yavaşlama sorunu

DDU yu ilk defa kullanıyorsanız , driver sildikten sonra pc ye reset atılması önerilmez. Silme işlemi bittikten sonra hemen akabinde windows ekran kartı güncelleştirmelerini kapatıp yeni driver yüklenmesi önerilendir , farklı bir ekran kartı ile sisteminizi deneyin , eğer sorun devam ediyorsa önerilen gibi sorun ssd'nizde olabilir. Eğer sorun ortadan kalktıysa farklı kart ile yönetici olarak güncel whql amd ekran kartı driverini indirmek ve kurmak sorununuzu çözecektir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BatuhanKLC' Alıntı:
DDU yu ilk defa kullanıyorsanız , driver sildikten sonra pc ye reset atılması önerilmez. Silme işlemi bittikten sonra hemen akabinde windows ekran kartı güncelleştirmelerini kapatıp yeni driver yüklenmesi önerilendir , farklı bir ekran kartı ile sisteminizi deneyin , eğer sorun devam ediyorsa önerilen gibi sorun ssd'nizde olabilir. Eğer sorun ortadan kalktıysa farklı kart ile yönetici olarak güncel whql amd ekran kartı driverini indirmek ve kurmak sorununuzu çözecektir.

Aslında tam tersi dostum. Sebebiyse şu silim işleminin tamamen gerçekleşmesi için sistemin yeniden başlatılması gerekiyor. Zaten bu yüzden DDU program ara yüzünde silme işlemi için Güvenli Mod ile başlatılıp kaldırmanın yapılması öneriliyor ki bundan sonrasındaysa kendisi otomatik olarak sistemi yeniden başlatıyor. Kullanıcının en büyük hatası önce sürücüyü normal kaldırıp sonra DDU denemesi ki bunu da Güvenli Mod ile başlatıp mı denedi bilemiyorum ama sorun yanlış işlem sırasından kaynaklı gibi görünüyor.

Gelelim önerime öncelikle bilgisayarınızı Güvenli Mod ile başlatın. Sistemi ilk açılışta tuştan Windows ekranı gelmeden POWER tuşuna basılı tutup birkaç defa aniden kapatırsanız Windows sizi kurtarma ekranına atar buradan güvenli mod ile Windows 'u başlatmayı deneyin. Açılırsa zaten sürücü sorununuz var demektir sürücüyü doğru kaldırma işlemlerini buradan gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli mod bölümüne girmenin bir diğer yoluysa Windows format diski kullanmaktır. İlk ekranda onar seçeneğinden ilerlersiniz aynı ekrana ulaşırsınız.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
ugur.gozaydin' Alıntı:
BatuhanKLC' Alıntı:

Aslında tam tersi dostum. Sebebiyse şu silim işleminin tamamen gerçekleşmesi için sistemin yeniden başlatılması gerekiyor. Zaten bu yüzden DDU program ara yüzünde silme işlemi için Güvenli Mod ile başlatılıp kaldırmanın yapılması öneriliyor ki bundan sonrasındaysa kendisi otomatik olarak sistemi yeniden başlatıyor. Kullanıcının en büyük hatası önce sürücüyü normal kaldırıp sonra DDU denemesi ki bunu da Güvenli Mod ile başlatıp mı denedi bilemiyorum ama sorun yanlış işlem sırasından kaynaklı gibi görünüyor.

Gelelim önerime öncelikle bilgisayarınızı Güvenli Mod ile başlatın. Sistemi ilk açılışta tuştan Windows ekranı gelmeden POWER tuşuna basılı tutup birkaç defa aniden kapatırsanız Windows sizi kurtarma ekranına atar buradan güvenli mod ile Windows 'u başlatmayı deneyin. Açılırsa zaten sürücü sorununuz var demektir sürücüyü doğru kaldırma işlemlerini buradan gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli mod bölümüne girmenin bir diğer yoluysa Windows format diski kullanmaktır. İlk ekranda onar seçeneğinden ilerlersiniz aynı ekrana ulaşırsınız.
Güvenli modda açmadığı için , önceden driver silinmiş olduğu için yani dolaylı olarak kullanmayı bilmediği için o şekilde önerdim bro . Yöntem doğru.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BatuhanKLC' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Güvenli modda açmadığı için , önceden driver silinmiş olduğu için yani dolaylı olarak kullanmayı bilmediği için o şekilde önerdim bro . Yöntem doğru.

Yine yanlış anladım seni galiba. :D

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
ugur.gozaydin' Alıntı:
BatuhanKLC' Alıntı:

Yine yanlış anladım seni galiba. :D
Sıkıntı yok bro , uzun uzun yazman daha iyi oldu . Vakit yoktu detaylı yazamamıştım .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri