Deep Cool Converter Bağlantısı hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

THERMALTAKE VERSA T25 650W 80PLUS ARGB 3x120mm FANLI MidT ATX OYUNCU KASASI' nın ARGB efektini kontrol etmek için Deep Cool Converter 5V ADD-RGB - 12V RGB ürününü satın aldım. Ürün bağlantılarını kullanma kılavuzuna göre gerçekleştirdim, ürünün ışığı yanmasına rağmen Armory Create üzerinden ürün gözükmüyor ve ARGB kontrolü sağlayamıyorum, bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Deep Cool Converter Bağlantısı hk.

Deep Cool Converter ürününün bağlantıları doğru ve anakarttaki RGB soketine bağlı mı?

KS

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Deep Cool Converter Bağlantısı hk.

ugur.gozaydin' Alıntı:
Deep Cool Converter ürününün bağlantıları doğru ve anakarttaki RGB soketine bağlı mı?

Öyle sanıyorum hocam, güç bağlantısı doğru, 3pin uyumlu tek giriş vardı kılavuza göre onu da taktım. Dönüştürücüden çıkan 4 pin kabloyu da Aura RGB kısmına 12v bacağı solda olacak şekilde taktım, 2 adet Aura RGB girişi vardı ikisinde de denedim ikisinde de bağlantı gelmedi. Thermaltake fan kontrol modülüne bağlanan 3 pin kablo için 2 adet uyumlu soket vardı ikisinde de denedim yine olmadı.
 Resimdeki controller var kasada.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Yazılımda bir sıkıntı var diyeceğim ama güncel birkaç video baktım ASUS ürünleri ile bu kontrolcünün bir problemi görünmüyor. ASUS ve Deep Cool desteğe yazın derim.

KS

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Yazılımda bir sıkıntı var diyeceğim ama güncel birkaç video baktım ASUS ürünleri ile bu kontrolcünün bir problemi görünmüyor. ASUS ve Deep Cool desteğe yazın derim.

Teşekkür ederim hocam.

KS

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam, Thermaltake RGB Plus yazılımını da yükledim onda da cihaz bulunamadı hatası alıyorum. Kılavuza göre kurdum ama emin değilim bağlantılarda problem olabilir mi acaba?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bağlantılarda bir problem olabilir mi emin değilim ama zaten ürünün TT markasıyla bir RGB uyumu yok. ASUS, Gigabyte ve MSI yazılımlarıyla uyumu var.

KS

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bağlantılarda bir problem olabilir mi emin değilim ama zaten ürünün TT markasıyla bir RGB uyumu yok. ASUS, Gigabyte ve MSI yazılımlarıyla uyumu var.

Teşekkür ederim hocam, Asus ve Deep Cool' a destek talebi gönderdim umarım erken dönüş yaparlar. Bunun dışında ürünü Banggood üzerinden satın almıştım oraya da soru gönderdim, cevapları bekliyorum şimdilik.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Nette bir şey bulamadım bu yaşadığınız sorunla alakalı. O yüzden size direkt destek veremiyorum. Emsalini bulsam öneri yapacağım ama emsal bulamadım. O yüzden destek geri dönüşlerini beklemekten başla şimdilik bir seçenek yok gibi duruyor. Ayrıca varsa bu kasa montaj işlerinden anlayan bir tanıdığınız göstermenizi önerebilirim. 1 kafa yerine 2 kafa daha çok şeye ulaşabilirsiniz.

KS

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Nette bir şey bulamadım bu yaşadığınız sorunla alakalı. O yüzden size direkt destek veremiyorum. Emsalini bulsam öneri yapacağım ama emsal bulamadım. O yüzden destek geri dönüşlerini beklemekten başla şimdilik bir seçenek yok gibi duruyor. Ayrıca varsa bu kasa montaj işlerinden anlayan bir tanıdığınız göstermenizi önerebilirim. 1 kafa yerine 2 kafa daha çok şeye ulaşabilirsiniz.

Tanıdığım yok da cevaplar gelene kadar yine araştırmayı deneyeceğim hocam, teşekkür ederim.

KS

YukseL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yabancı bir sitede ARGB' nin anakarta geçebilmesi için RGB tuşuna 3-4 sn basılması gerektiği söyleniyor böyle bir şey var mı acaba? Yakınında olmadığım için kasa üzerinde deneyemiyorum da.

YukseL' Alıntı:
Yabancı bir sitede ARGB' nin anakarta geçebilmesi için RGB tuşuna 3-4 sn basılması gerektiği söyleniyor böyle bir şey var mı acaba? Yakınında olmadığım için kasa üzerinde deneyemiyorum da.

Sonunda sorun çözüldü RGB tuşuna basmak gerekiyormuş kontrolün anakarta geçmesi için.

Teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bu bilgi kitapçıkta yazmıyor mu? Ben size kitapçıya bakmanızı söylemiştim ama bunu kitapçığa koymamışlarsa markanın saçmalığıymış.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri