Deepcool Le520 Sıvı Soğutma'dan Gelen Uğultu

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
395
Montaj gevşekliği, titreşim zırıltısı var mı bir bakın? Fanları tek tek bağlantısını çıkarıp bakarak gürültünün fandan mı pompadan mı geldiğini tespit edin.

Pompanın bağlı olduğu fan bağlantı hızını %100'e sabitleyin, diğer fanlar pwm çalışsın.

Montaj şekliniz nasıl?
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

KS

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
2 gündür kullanıyorum. Evet bir titreşim zırıltısı var çok ince bir ses muhtemelen montajla alakalı bunu sorun etmiyorum düzeltilir sonuçta.

Fotoğraflarda montaj şeklim görülmekte.
Pompanın bağlantısını anakarttan çektiğimde sadece 2 fanını çalışır durumda bıraktığımda ses gelmeye devam etti. Pompayı bağlayıp fanları çektiğimde ve bios üzerinden pompanın hızını full speed turboda denediğimde bu sesi almadım.

Bir sorum olacak kasanın fanları ve tavanda ki 2 fan 1000 küsür rpm de dönmekte. Kasanın içinde ki hava sirkülasyonu çok hızlı olduğu için bu uğultu olabilir mi? Demek istediğim dışarıda rüzgar çok hızlı estiğinde bir uğultu olur ya kasanın bütün fanları çalıştığında bu ses çıkıyor olabilir mi?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
505
Durum anlaşıldı Senin ses yapan radyatör fanları o zaman. 1000 küsür devirde onların ses yapmaması lazımdı aslında. Bi de onları durdurarak sadece kasa fanlarının sesini dinle.

KS

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Dediğim gibi sadece radyatör fanlarını durdurduğumda ve pompa çalışırken ses gelmiyordu. Tabi bu sırada kasa fanları çalışmaktaydı. Radyatör fanlarında sorun ufak bi cızırtı var o da muhtemelen montaj yada fanlarla alakalıdır

Bu arada bu fan olayı muhtemelen benim şanssızlığım forumlarda bu tarz hatta bunun daha kötü halleriyle karşılaşıyoruz. Sonuçta şans ihtimali olan şeyler bunlar. Neyse değinmek istediğim nokta şudur ki malzeme kalitesi soğutma kalitesi mükemmel Ryzen 5 5500 kullanıyorum evet çok ısınmaz sıvı soğutma bunun için fazla ileriye dönük aldım ama şöyle diyebilirim ki boşta 30 34 arası yük altında 55 üstünü görmüyor diyebilirim sınır ise 60. Bu derecenin üstüne çıkmamakta

KS

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Yahu benden sesin videosunu istiyorlar arkadaş telefonda fan sesinden onun sesi duyulmuyor ki ben nasıl ispatlim bunu

KS

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Uzun uğraşlar sonucu sesi bariz şekilde kaydedebildim buraya da ekliyorum linki . Muhtemelen yedek fan gönderecekler

KS

omerk_k

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Ya sabır ya sabır sesi duyamadık diyorlar şu video için şaka gibi 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri