Değişken ekran parlaklığı

armanbostan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar herkese sağlıklı günler dilerim.

Monitörümle ilgili bir sorun yaşamaktayım youtube üzerinde ve burada forum üzerinde ilgili bir çözüm/yazı/içeriğe rastlayamadım.

Mouse imlecimi ekranda hareket ettirdiğim esnalarda ekran parlaklığım parazitleşir gibi oluyor kararıp tekrar aydınlanıyor bu söylediğim olay çok kısa sürelerde oluyor tabiki.
Özellikle gece karanlıkta kullandığımda da rahatsız edici bir hal aldı.
Dediğim gibi parlaklıkta bu şekilde kısa süreli bir hızlı azalıp artma yaşanıyor ve bu durum sadece fareyi oynattığımda meydana geliyor.
Oyun oynama esnasında çok dikkatimi çekmese de normal ve iş kullanımlarında özellikle beyaz renkte sayfalarda dolandığımda çok gözüme batıyor.
Monitörü geçtiğimiz Ocak ayında incehesaptan almıştım, kendilerine e-posta attım bugün fakat yine de burada durum hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız olursa diye yazmak istedim.
Aynı durumu yaşamış olan varsa tecrübelerini dinlemek isterim, konu ile alakalı bilgi sahibi olanların fikirlerini duymak isterim.
Monitörüm Gamepower Intense X60 marka model. 
Sadece kendim kullanıyorum, bilgisayarımı da monitörümü de her hafta periyodik bir temizlikten geçiriyorum yani anlayacağınız hor kullanılan bir cihaz da değil, günümüz ülke ekonomisinde daha da önem kazandı bu tür ürünlere iyi bakmak.

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim tekrardan sağlıklı günler dilerim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Monitör panel sorununuz var gibi duruyor. Sizin yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum. Servis bakmalı ürüne.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri